Kötü Haberler Gelmeye Devam Ediyordu: Tostçu Mehmet Dükkanı Devretti!

Favorilerime
Ekle

Geçtiğimiz haftalarda Şanzelize Kafe'nin kapanmasının ardından ülkenin bir güzide mekanından daha kötü haber geldi.

Türkiye'nin en samimi tostçusu olarak tanıdık Tostçu Mehmet'i. Yeni nesil tostçuydu o bizim için.

Çünkü nice girişim daha sosyal medya diyemiyorken o Facebook ve Twitter'dan sipariş almaya başlamıştı. Bununla da yetinmeyip WhatsApp, Tango, Viber ve Chat On'dan bile sipariş alıyordu. Youtube kanalından yaptığı tostların tarifini paylaşıp insanları gecenin bir vakti acıktırmayı başarıyordu. "Eleman işten kaçtı siparişler gecikebilir" gibi kamuoyu açıklamalarıyla birçok markaya şeffaflık stratejisinin ne olduğunu anlatıyordu. Açıkçası tanıyıp tanıyacağımız en sevimli esnaflardan biriydi.

Biriydi diyoruz çünkü Tostçu Mehmet dükkanı devretti.

facebook/tostcumehmet

facebook/tostcumehmet

Yukarıdaki yorumlarda da görebileceğiniz üzere Tostçu Mehmet, dükkanı devredip Ankara'ya gitti. Tostçunun yeni sahibi Enver Bayram ile Yemek.com olarak telefonda görüştük. Kendisi, kaliteden hiçbir şekilde ödün vermediklerini, Tostçu Mehmet'in mirasına gözü gibi baktıklarını belirterek, Tostçu Mehmet'in Ankara'ya gittiğini söyledi. "Mehmet Bey Ankara'da yeni bir dükkan mı açıyor yoksa?" sorumuza da "Hayır, başka bir iş buldu, yine yemek sektörü sanırım ama tostçu değil" yanıtını verdi.

Son olarak Enver Bey'in "Facebook, Twitter ve WhatsApp'dan sipariş almaya devam ediyoruz" sözlerini iletirken, Tostçu Mehmet'e ulaşma çabalarımızın sürdüğünü söyleyelim.

Konuyla ilgili bilgiler gelmeye devam ettikçe biz de size aktarıyor olacağız.


Doyamayanlar için bir de videomuz var!

Yorumlar

0

Vallahi Bırakmayız, Bir Tabak Daha?