#negereğivar Soba Borusu Şeklinde Mısır Patlatma Makinesi

yemek.com
Neşe Gülmez
Portobello mantarının mutlulukla bir ilgisi olmalı.
Neşe Gülmez
21753 takipçi442 içerik

Sıkça Yenen Konular

Zeynep Çetin
Ekim 5, 2018
Mert Öndaş
Ocak 28, 2016
YENİ
5
Sütaş
Ekim 22
15 dakika
Zeynep Çetin
Ekim 14, 2016

İstiyorum köşemizi biliyorsunuz dostlar. Bilmeyenler varsa şuraya alalım kendilerini.

İlham veren, insanın midesinden iç mimar kelebeklerin uçuşmasını sağlayan ve "Ben bunu istiyorum" dedirten tasarımlar, teknolojinin mutfak tarafından olan gelişmeler var orada.

Peki bugün konuğumuz olan mısır patlatma makinesine #istiyorum demek mümkün mü? Ne çare. Onun adını izninizle #negereğivar koyduk. Sağolsun kendisi sayesinde artık sadece güzel boyanmış ya da bir minik tasarımsal dokunuşa sahip olmuş ama farklılık getirmeyen icatları #negereğivar başlığı altında söbeleyeceğiz. İstiyorum'a rakip geldi.

Nargileye özenen, soba borusundan rol çalma niyeti olan mısır patlatma makinemizin olayı şu: Kenarındaki ince borudan mısırları atıyorsunuz, ardından ağzını bir mantarla kapatıyorsunuz. Mısırlar patladıktan sonra kalın boru aracılığıyla yanındaki kaseye aktarılıyor. Daha doğrusu onu da tam yapamıyor, sağa sola dağılıyor patlamış mısırlar.

Tasarımın sahibi arkadaş Jolene Carlier, makinenin sıradan makinelerden çok daha sağlıklı olduğunu söylüyor ama sebebini açıklamıyor. Normalde şartlarda mısırlarımızı amino asitte patlatmadığımıza göre, daha sağlıklı olma kısmı iyi niyet sanırız.

Teşekkürler.

Bu arada makinenin çalışma prensibini aşağıdan izleyebilirsiniz.

Youtube

Yemek.com'u Youtube'da takip etmeyi unutmayın!

İZLEDoyamayanlar için bir de videomuz var!

Vallahi Bırakmayız, Bir Tabak Daha?