Durup Durup Bir Daha İzlenesi Sinematik Fotoğraflar

Favorilerime
Ekle

Moskova'da yaşayan Daria Khoroshavina (Dasha) ve Olya, Rusya'nın en güzel yemeklerini fotoğraf karelerinde değil fotoğraf "an"larında buluşturmaya karar vermişler.

Olya yemekleri pişiriyor, Dasha fotoğrafları çekiyor en sonunda ortaya durağan bir an içinde akıp giden fotoğraflar çıkıyor. Yaptıkları yemekleri adım adım sunarlarken çektikleri fotoğrafları ve hareketli anları biz görelim diye sinematik fotoğraflara dönüştürüyorlar.

Mutfağın sevimli hayaleti Daria, fotoğraf çekmeye 17 yaşında başlamış. Ardından da fotoğrafa olan aşkını katlayarak devam etmiş. Uzun süre boyunca izlemekten keyif alacağınız ve hatta "Keşke ben de yapabilseydim!" diyeceğiniz o fotoğrafları sizlerle paylaşmaktan gurur duyuyoruz.

Şimdilik toplamda 4 farklı yiyeceğin anlarını paylaşmışlar. Yani Kitchen Ghosts adı altında şimdiye kadar 4 proje çıkarmışlar. Bunlar sırasıyla: Mercimekli vegan borş, kahvaltı, ballı portakallı tavuklu makarna, armutlu ve cevizli strudel. Ancak tumblr bloglarında birbirinden farklı enstanteneleri de bulmak mümkün.

Bir Rus gibi borş yapalım o halde!

Ya da strudel!Doyamayanlar için bir de videomuz var!

Yorumlar

0

Vallahi Bırakmayız, Bir Tabak Daha?