25 Yıldır Sadece Pizza Yiyerek Yaşayan 'Pizzaman'

yemek.com
Ufuk Utaş
Fırından yeni çıkmış mozzarella peyniri, ızgara bonfilenin üstünde uzanan karame ... Devamını okuyun
Ufuk Utaş
252955 takipçi401 içerik

Sıkça Yenen Konular

Mert Öndaş
Ocak 28, 2016
Öznur Doğan
Ocak 21, 2015
YENİ
4.5
Sütaş
Ekim 22
15 dakika
Öznur Doğan
Temmuz 10, 2015

Dan Janssen ile tanışın. Kendisi bugünden itibaren saygı duyduğumuz adamlar arasında.

Dan, 15-16 yaşlarına gelip; kendi kararlarını almaya başladığında inançları gereği vejetaryen olmaya karar veriyor. Buraya kadar her şey normal. Ancak Dan et yemekten vazgeçiyor vazgeçmesine de sebzeyi de hiç sevmiyor. Daha net şekilde ifade edelim: Sebze yemekten zerre hoşlanmayan bir vejetaryen olarak kayıtlara geçmeye niyetleniyor.

Biraz bahtsız bir bünyeye sahip Dan'in aklına leziz bir fikir geliyor: Yalnızca pizza yiyerek yaşamak. Hali hazırda pizzayı çok seven Dan böylece hem inançlarına aykırı davranmamış olacak hem de hiç sevmediği sebzeleri mide duvarına değdirmemiş olacak.

Dan, bu kararı aldığı günden bu yana 25 yıl boyunca her gün pizza yiyor. Peynirli pizza. 'Öyle bir iki dilim pizzayla hayatta kalayım'lık da bir durum değil üstüne üstlük. Dan her gün bizim büyük boy diye bildiğimiz ebatlardan da büyük bir pizzayı afiyetle yiyor.

Dan'ın bu tehlikeli sularda yüzen diyetinin ona küçük hediyeleri de oluyor tabii. Öyle ki bünyesinde düşük kan şekeri ve diyabet (şeker) hastalıklarını sırf bu diyet nedeniyle barındırıyor. Pizzadan şeker alamadığı için 'Yalnızca Pizza' yaşam şeklinin en kesin dezavantajı oluyor. Kan şekerinin tehlikeli boyutlarda düşmesi Dan'i bazen kendini mutfakta baygın bir şekilde bulmasına sebep veriyor.

Dan ilk önce hormanları için endikronolog'a gidiyor. Endikronolog "Böyle diyet olmaz, beslenme uzmanına" git diyor. Beslenme uzmanı "E madem vejetaryensin bütün bu sebzeleri yemelisin" diyor, Dan yemiyor. Birkaç doktora daha göründükten sonra ve doktorların "Kolesterolun gayet iyi ne yapıyorsan devam et" demesinden sonra da durmuyor.

Dan, diyetinden haberdar olan ve onunla konuşan herkese pizzayı çok sevdiğini, hayatının tutkusu olduğunu ve asla 'Yalnızca Pizza' tarzından vazgeçmeyeceğini söylüyor ve ekliyor: "Pizza seks gibidir, kötüsü bile iyidir"

38 yaşında olan ve nişanlı, pizzalı, çocuklu (nişanlısı da vejetaryen) bir şekilde hayatına devam eden Dan'in yaşam tarzına eşlik etmeyecek olsak da hikayesinin kulağa ve damağa gayet keyifli geldiğini söylemeden gitmeyelim.

Afiyet olsun Pizzaman.

Not: Bu kadar pizza muhabbetinden sonra biz Yemek Sepeti'nden sipariş veriyoruz, "Beraber alalım ekonomik olur" diyenleri yorum kısmına bekliyoruz.

Görsel kaynak: www.vice.com

Youtube

Yemek.com'u Youtube'da takip etmeyi unutmayın!

İZLEDoyamayanlar için bir de videomuz var!

Vallahi Bırakmayız, Bir Tabak Daha?