27 Yıldır Meyveden Başka Hiçbir Şey Yemeyen 2 Çocuk Annesi Kadın

Favorilerime
Ekle

Bugün sizi tam 27 yıldır sadece meyveyle beslenmiş ve sebze de dahil tüm yiyecekleri hayatından çıkarmış bir kadınla tanıştıracağız.

Anne Osborne...

Şu anda 52 yaşında olan Anne Osborne, 20'li yaşlarındayken veganlığı benimsemiş, ardındansa frutaryenizm (fruitarianism) akımına geçmiş bir isim.

Çocuklarını da bu şekilde yetiştiren Anne'ın hikayesinin detayları ise çok daha ilginç.

Veganlıktan frutaryen beslenmeye geçiş

Avustralya'da yaşayan 52 yaşındaki iki çocuk annesi Anne Osborne, henüz 20'li yaşlarında bir genç kızken veganlığı benimsiyor ve kendi açıklamasına göre "etik sebeplerden" dolayı et, yumurta ve tüm süt ürünlerini hayatından çıkarıyor.

İlerleyen yaşlarında ise vegan beslenmeden sadece meyve içeren çiğ beslenmeye geçiş yapıyor. Frutaryen (fruitarianism) beslenmeyi benimseyen Anne sadece meyve yiyerek yaşamaya başlıyor.

Frutaryen beslenmeyi bilmeyenler için şöyle özetlemek mümkün: Sebzelerin, özellikle havuç ve patates gibi kök sebzelerin toplanırken ve pişirilirken acı çektiğine inanan, bu nedenle kendilerini yalnızca meyveyle sınırlandıran insanların benimsediği bir beslenme türü.

Haftada 20 adet muz, 14 adet avokado, 4 adet ananas yiyor

Tam 27 yıldır meyveden başka hiçbir şey yemeden hayatını sürdüren Anne Osborne, her gün 10 adet meyve yediğini ve haftada 20 adet muz, 14 adet avokado, 4 ananası afiyetle mideye indirdiğini söylüyor.

2 çocuk annesi kadının en sevdiği meyveler ise muz, mango, avokado ve papaya.

Sanılanın aksine çok sağlıklı ve fit

İnsan böyle bir beslenme çeşidiyle karşılaşınca merak etmeden duramıyor: "Bu durum sağlığını nasıl etkiliyor?"

Anne, sanılanın aksine bu seçiminin sağlığı üzerinde hiçbir olumsuz etkisi olmadığını vurguluyor. Aksine her zaman enerjiyle dolu olduğunu, sağlıklı bir kiloya ve harika kolestrol seviyesine sahip olduğunu söyleyen Anne beslenmesinin doğa için de çok faydalı olduğunun altını çiziyor.

Bu arada Anne'ın kendi bahçesinde yetiştirdiği organik meyveleri yediğini de belirtelim.

İki oğlunu da bebeklerinden beri aynı şekilde besliyor

fruit-powered

fruit-powered

Dahası da var. Anne Osborne, iki oğlunu da bu şekilde besleyerek büyütmüş. Onları sadece anne sütü, kuruyemişler, tohumlar ve meyvelerle besleyen Anne, büyüdüklerinde ise kararı onlara bırakmış.

Şu anda 14 ve 27 yaşında olan oğulları sadece meyve ile beslenmeyi bırakmış olsa da her ikisi de hala vegan ve annelerinin izinden gidiyorlar.

Bu arada Anne Osborne, frutaryen beslenmenin herkes için uygun olmadığını, normal beslenmeden frutaryen beslenmeye geçerken çok dikkatli olunması gerektiğini vurguluyor. Biz de ona katılıyor ve bir uzmana danışmadan beslenmenizde radikal değişiklikler yapmamanızı öneriyoruz.Doyamayanlar için bir de videomuz var!

Yorumlar

0

Vallahi Bırakmayız, Bir Tabak Daha?