Meslekleri Uğruna Kilo Üstüne Kilo Veren 11 Helal Olsun Dediğimiz Ünlü

Favorilerime
Ekle

Yazın da gelmesiyle çoğu kişi şu an fazla kilolarını vermek, yaza fit girmek, sağlıklı ve formda gözükmek için diyet üstüne diyet yapıyor, spor salonlarına yazılıyor, pilates öğreniyor da öğreniyor.

Bir yandan da senaryodaki karakteri canlandırabilmek için bir anlamda fedakarlık yapan, sıkı diyetlere giren, düzenli ve sıkı bir şekilde spor yapan ve günün sonunda "Helal olsun" dediğimiz ünlüler var.

Kimler mi?

Dizi için 13, film için 7 kilo veren dünya yakışıklısı: Kıvanç Tatlıtuğ

100 kilo olsa da genç kızların kalbindeki yerini koruyacak olan Kıvanç Tatlıtuğ da yer almak istediği projeler için fedakarlık yapıp zayıflamak zorunda kalanlardan. Kuzey Güney dizisi için 13 kilo veren Tatlıtuğ hemen ardından Kelebeğin Rüyası filmi için 7 kilo verdi. Yarasın.

Dizi için kilo aldı, dizi için kilo verdi: Yeşim Ceren Bozoğlu

"O Hayat Benim" dizisinin Nuran'ı Yeşim Ceren Bozoğlu bu rol için 30 kilo aldı. Diziden ayrılınca yeni projelere hazırlanmak için kilo vermesi gerektiğine karar veren Yeşim Ceren Bozoğlu bir zayıflama merkezine kaydoldu. Kaldığı bu zayıflama merkezinde 21 günde 7 kilo vermesi ile gündeme gelen oyuncu şimdilerde zayıflama hikayesini kitap haline getirmeyi planlıyor.

İmaj baştan yaratılabilen bir şeydir: Tolgahan Sayışman

Lale Devri dizisinde popülerliğinin doruklarında dolaşan Tolgahan Sayışman sonraki projeleriyle bir o kadar ses getiremedi ama hala kendisi Türkiye'nin en yakışıklı oyuncuları listesinin ilk sıralarında yer alıyor. Ama işte yakışıklı olmak yetmiyor. Büyük Sürgün filmi için kameralar önüne çıkmadan önce imajını baştan aşağıya yenileyen ve kendini role hazırlayan Sayışman bu film için 10 kilo verdi. Hem de sadece 1,5 ayda...

Adını diyet koydum: Hazal Kaya

Adını Feriha Koydum, Aşk-ı Memnu gibi dizilerle adından çokça söz ettiren Hazal Kaya, A.Ş.K dizisi için o zamanlar tam 11 kilo verdi. Şeker hastalığından dolayı çok çabuk kilo aldığını söyleyen Hazal Kaya bu dizi için sıkı bir diyet ve spor programına girmiş ve o zamanlar dizi diyetini şöyle açıklamıştı: "Hastalığıma uygun bir beslenme programı oluşturdum, yemeklerimi kendim pişirmeye başladım. 2.5 ayda sağlığıma kavuştum, 11 kilo verdim. Her gün önce kahvemi içtim sonra da bir buçuk saat yürüdüm."

Medcezir'in "Orkunç"unu film değiştirdi: Metin Akdülger

Medcezir dizisindeki Orkun rolüyle tanınan Metin Akdülger'in hayat tarzını değiştirmesine sebep olan Bensiz isimli film senaryosu oldu. Filmde felç geçirerek konuşma ve hareket etme yetilerini kaybeden Necip isimli bir genci canlandıran Akdülger bu rol için 45 günde tam 17 kilo vermiş. Bu hızlı kilo vermesini de karbonhidratı kesip çok fazla sıvı tüketmesine ve düzenli spor yapmasına bağlıyor genç oyuncu.

Paramparça kilolar: Nurgül Yeşilçay

Her ne kadar güzel ve heyecanlı başlasa da Paramparça dizisinden erken ayrılmak zorunda kalan Nurgül Yeşilçay bu dizi için 9 kilo vermiş. Diziden önce çekilen Gece filmindeki karakteri için kilo alan Yeşilçay, Paramparça'nın Gülseren'i için diyetisyenle çalışarak ve tüm beslenme programını baştan düzenleyerek filmde aldığı fazla kilolardan kurtuldu. Diziden de ayrılmayaydı iyiydi o kadar vermişken.

Dizide yolları ayrılsa da kaderleri aynı: Erkan Petekkaya

Erkan Petekkaya da aynı eski rol arkadaşı Nurgül Yeşilçay gibi Paramparça dizisi için kilo verdi. Hem de Yeşilçay gibi oldu tam 9 kilodan kurtuldu. O zayıflığın karaktere yakışacağını düşündüğü için kilo veren Petekkaya böylelikle daha önce oynadığı karakterlerden ayrıştığına inanıyor.

1 haftada 5 kilo vererek Selin olabildi: Hande Erçel

Güneşin Kızları dizisiyle radarımıza giren güzel, genç, yetenekli Hande Erçel kilo vermeseydi belki onunla daha tanışmamış bile olabilirdik. Dizinin deneme çekimlerine giden ve çekimden sonra kilo vermesi söylenen Erçel bir dahaki görüşmede rolü kapmış çünkü aradaki 1 hafta süresince 5 kilo vermiş. Erçel bunun için bir hafta boyunca sadece sıvı tükettiğini, çorba ve su ile beslendiğini söylüyor.

Kilolar gitsin, saçlar uzasın: Çağatay Ulusoy

Medcezir'den çıkıp kilo verip film dünyasına atılan tek isim dizinin Orkun'u değil. Yakışıklılığı ile kalpleri küt küt attıran Çağatay Ulusoy, Delibal filmi için toplam 7,5 kilo verdi ve saçlarını uzattı. Çağatay Ulusoy'un kilo vermesinin ardında mısır püskülü, kiraz sapı ve avokado yaprağından oluşan çay kürü olduğu söyleniyor. Biz not düşelim de, gerisini siz bilirsiniz.

Ciddi helal olsun: Pelin Öztekin

Rasim Öztekin’in kızı Pelin Öztekin’i ilk BKM mutfak oyuncusu olarak tanıdığımızda ekibin en kilolusuydu, hatta oynadığı skeçler de hep buna göreydi. Sonrasında mide ameliyatı geçiren ve 6 ayda 153 kilodan 100 kiloya düşen, sonrasında diyete devam ederek toplamda 68 kilo veren Pelin Öztekin şu sıralar Hayat Şarkısı adlı dizide oynuyor ve güzelliğiyle büyülüyor.

Bonus: Bir veriyor, bir alıyor, o bunu hep yapıyor - Sibel Can

ensonhaber

ensonhaber

Magazin programlarında bir "Şok şok şok! Sibel Can 15 kilo verdi" diye gördüğümüz, birkaç ay sonra "Sibel Can yine kilo mu aldı? Az sonra" diye öğrenip artık hiç şaşırmadığımız Sibel Can, mesleği sebebiyle sürekli kilolarıyla gündeme gelen bir isim. Yakında literatüre "Sibel Can diyeti" diye bir terim girse hiç şaşırmayacağız. İradesine ve güzelliğine ayrıca hayranız tabii, o ayrı.Doyamayanlar için bir de videomuz var!

Yorumlar

0

Vallahi Bırakmayız, Bir Tabak Daha?