Rihanna'nın Kilolarıyla Dalga Geçenlere Cevap Niteliğindeki Dobra Açıklaması

yemek.com
Duygu Arslan
Sevdiğim insanlara "annesinin balı" diye hitap ederim.
Duygu Arslan
253411 takipçi1773 içerik

Sıkça Yenen Konular

Zeynep Çetin
Ekim 18, 2016
Öznur Doğan
Ocak 14, 2015
Öznur Doğan
Eylül 17, 2014
Zeynep Çetin
Eylül 2

Hatırlarsınız, her haline hayran olduğumuz Rihanna geçtiğimiz aylarda birden balık etli haliyle kameraların önüne çıkmış ve herkesi şaşırtmıştı.

Hayranları onu bu haliyle de beğendiğini söylerken yükselişte olan beden olumlama trendinin de simgelerinden biri olmuştu Rihanna. Çünkü aldığı kiloları saklamıyor, fazlalıkları olmasının onu farklı bir Rihanna yapmadığını haykırıyordu adeta.

Bu durum insanların onu daha çok sevmesine bile yol açarken bazıları ise onun kilolarıyla dalga geçmeye, onun hakkında acımasız yazılar yazmaya devam etti.

Rihanna ise hep suskunluğunu korudu.

Ta ki şimdiye kadar...

O her haliyle güzel diyenlerin sayısı çok

Aldığı kiloları ve kıvrımlı vücudunu asla saklamayan Rihanna onun kilolu haliyle giydiği kıyafetleri hedef alan eleştirilere ilk kez yanıt verdi.

Zira Rihanna bundan önce ilk kez kilolu haliyle kameralar karşısına geçtiğinde gelen eleştiri bombardımana karşı uzun süre susmuş, sadece bir kez Instagram hesabından öncesi-sonrası bir fotoğrafını paylaşarak "Eğer en kötü halimle idare edemiyorsanız en iyi halimi hak etmiyorsunuz" diyerek yeniden sessizliğe gömülmüştü.

Ve Rihanna konu hakkında ilk kez konuştu: "Bedenimi seviyorum"

Rihanna şimdi ise ilk kez giydiği kıyafetler üzerinden kendini eleştirenlere uzun bir cevap verdi ve vücuduyla barışık olduğunu yeniden herkese kanıtladı.

Adeta "Ben bedenimi olduğu haliyle seviyorum, size ne?" diyen Rihanna The Cut'a verdiği röportajda kendini şöyle anlatıyor:

"Sürekli değişen bir vücut tipim olmasını seviyorum"

"Bir gün dar bir kıyafetin içine sığabilirken diğer gün ya da diğer hafta büyük beden bir kıyafet giymek zorunda kalabiliyorum"

Mesela bazen bazı bölgelerimi açıkta bırakan şeyler giyerken bazense fazlalıklarımı saklamak için yüksek bel giymek zorunda kalıyorum.

"Her gün dolabıma baktığımda o sabah vücuduma neyin uyacağını düşünüyorum"

Bence herkes böyle yapmalı. Çünkü moda bireyseldir.

"Kendime şöyle soruyorum: Nasıl bir hafta geçiriyorsun? Bu hafta zayıf haftan mı? Şişman haftan mı?"

"Bu hafta kolları mı açıyoruz? Bacakları mı? Yoksa büyük beden mi giyiyoruz?"

stelladimokokorkus

stelladimokokorkus

"Ben silüetlerle oynamayı seviyorum. Ama önemli olan giydiğinin vücudunla uyum içinde olması. Çünkü işte o zaman kendinizi iyi hissediyorsunuz. Ben kendimi böyle mutlu hissediyorum."

Ne dersiniz, Rihanna haklı mı?

Kaynak: The Cut

Youtube

Yemek.com'u Youtube'da takip etmeyi unutmayın!

İZLEDoyamayanlar için bir de videomuz var!

Vallahi Bırakmayız, Bir Tabak Daha?