Restoranlara Tipografi Çalışan, Karşılığında Tadım Yapan Tasarımcı

yemek.com
Zeynep Yılmaz
Zeynep Yılmaz
54 takipçi106 içerik

Sıkça Yenen Konular

YENİ
Zeynep Çetin
Nisan 16
Öznur Doğan
Eylül 17, 2014
YENİ
Vestel
Nisan 12
YENİ
Yemek.com
Nisan 16

Lauren Hom, 23 yaşında. New York'ta yaşıyor, hayatını çizerek kazanıyor.

Ya da şöyle diyelim: Lauren Hom, 23 yaşında. New York'ta yaşıyor, karnını çizerek doyuruyor.

Hom'un tasarım/tipografi projesi olan Will Letter for Lunch, son zamanlarda gördüğümüz en nefis fikre sahip. Hom, New York'taki restoranların kara tahtalarına o gün öne çıkarmak istedikleri yiyecekleri ya da içecekleri elleriyle yazıyor ve çiziyor ve bunu yaparken de tipografi sanatının en nadide örneklerini sergiliyor.

Karşılığında ise para almıyor. Tek istediği şey menüye yazdığı yiyeceklerin tadına bakmak. Böylece bayılarak yaptığı iş sayesinde karnını doyuruyor.

Hom yine çizim işi yaparak freelance para kazanabildiği için, restoranlarla yaptığı bu anlaşmayı para kazanmak amaçlı değil, güzel bir deneyim yaşamak ve yaşatmak için (yeni bir şeyler yemek için) sürdürüyor.

Hemen aşağıda Hom'un yaptığı birkaç çizimi ve karşılığında aldığı yiyecek ve içecekleri görebilirsiniz. Daha fazlası için de Lauren Hom'un sitesine ve minik notlarına mutlaka göz atın.

Lauren, New York'ta yaşadığı için yalnızca New York'taki restoranlarla çalışıyor. Belki İstanbul'da da yaratıcı bir tasarımcı benzer bir çalışma içine girer ve -karnını doyurur- biz de kendisinden bahsederiz.

Youtube

Yemek.com'u Youtube'da takip etmeyi unutmayın!

Vallahi Bırakmayız, Bir Tabak Daha?