Doğu Asya’dan Sıkıntılı Haberler Gelmeye Devam Ediyor: Para İçin Ye!

yemek.com
Ufuk Utaş
Fırından yeni çıkmış mozzarella peyniri, ızgara bonfilenin üstünde uzanan karame ... Devamını okuyun
Ufuk Utaş
252979 takipçi401 içerik

Sıkça Yenen Konular

YENİ
Zeynep Çetin
Eylül 23
Zeynep Çetin
Eylül 2
YENİ
5
Sütaş
Eylül 25
15 dakika
YENİ
Zeynep Çetin
Eylül 16

Tüm Japonya’nın Bir Ara Psikologa Görünmesi Gerektiğini Kanıtlayan Kafe’den bahsetmiştik. Yalnız müşterileri için ‘Moomin’ adında peluşumsu bir oyuncak oturtuyorlardı karşılarına, sohbet etsin diye. Seveni çok olsa da Çin mutfağı, Türk mutfağına mesafeli. Kuzey Kore malumunuz, ne yiyorlar ne içiyorlar kimsenin haberi yok. Elde bir Güney Kore kaldı diyorduk ki oradan da sıkıntılı haberler geldi.

Güney Koreliler, tüm dünyaya bulaşmasını ummadığımız ve ümit etmediğimiz yeni bir trend başlattı: Para için yemek.

Biraz açalım: Genç ve güzel bir kadın kendi evinde bilgisayarın başına geçiyor. Önüne geniş bir sofra kuruyor ve ortalama 3 saat boyunca yemek yiyor.

“Eee bunda ne var ki?”

Bu genç ve güzel arkadaş bir yandan yemek yerken bir yandan kendinden bahsediyor ve bunu canlı bir şekilde internetten yayınlıyor. İnsanlar da onu izleyebilmek için para ödüyorlar.

Evet, canlarının çektiği bir yemeği yiyen bir kadını izleyebilmek için para ödüyorlar.

İşin vahim kısmı da bu olay birkaç çılgının dahil olduğu bir konu olmaktan çıkmış. Trend’in muhtemel kurucuları yani bilgisayar başında yemek yiyen arkadaşlar ayda 5.000 dolar’dan fazla para kazanmaya başlamışlar.

Trend’in çıkış noktalarından biri tıpkı Japonya’daki kafe örneğinde olduğu gibi insanların yalnız yemek yemekten hoşlanmaması. Ancak zamanla talep artınca ‘food porn’ yani daha renkli daha akışkan daha çeşitli yemekler de masaya oturdu ve insanlar bu kez onlar için de para ödemeye başladı.

Bu işsizlikten iş doğuran yeni trend’in videolarından birini aşağıda izleyebilirsiniz. Biz 2 dakika dayanamadık. Bizi geçen haber etsin, tebrik edelim.

Youtube

Yemek.com'u Youtube'da takip etmeyi unutmayın!

İZLEDoyamayanlar için bir de videomuz var!

Vallahi Bırakmayız, Bir Tabak Daha?