Oyun Severlerin Kendini Kaybedeceği 28 Özel Tasarım Pasta

Favorilerime
Ekle

Her şey bir oyunu görüp beğenmek, indirmek ya da satın almak ve çılgınlar gibi tutkunu olmak ile başladı. Dünyanın farklı noktalarından milyonlarca oyuncu bu yüzden bilgisayar ya da konsolların başına geçti.

Ancak oyuncuların çok önemli bir ortak noktası vardı; doğum günlerinde onlar için özel olarak hazırlanan en sevdikleri oyunun pastaları! Bu yüzden biz de hem görsellik açısından gözümüzü hem de büyük ihtimalle lezzet açısından karnımızı doyuracak olan özel yapım pastaları bir araya getirdik.

İşte oyun tarihine yön vermiş oyunlar ve en şahane tasarımları ile pastaları!

Borderlands

Yenisi de geldi, Claptrap ile olan ayrılığımız sona erdi. Kendine has grafikleriyle oyuncuları kendine bağlayan, gözlerin renk skalasını bozanlara, gözleriniz pasta görsün.

Grand Theft Auto

İlk Grand Theft Auto’yu oynayanlar, oyun 2 boyuttan 3 çocuğa geçtiğinde 3 çocuğa karıştı ancak şüphemiz yok ki gelecek her bir yeni GTA serisini bir çocuktan daha heyecanlı bir şekilde bekliyorlar. GTA V için konsolları, ekran kartlarını hazırlayın çünkü bizim pastamız hazır.

Assasian's Creed

Okuldaki tarih dersleri ağır mı geliyor? Assassin’s Creed oynayın. Osmanlı’daki taht çekişmeleri karmaşık mı geldi? Assassin’s Creed Revelations oynayın. Biraz acıktınız mı? Assassin’s Creed pastasını yiyin.

Portal

Valve’ın en yaratıcı oyunlarından biri olan ve oyun süresince zorunlu eğitim süresince göreceğiniz fizik dersinden daha çok fizik öğreten Portal’daki pastamız yalan olsa da bu pasta için aynısını söyleyeni Glados parçalar.

Bioshock

Bu kadar kültürel, sosyolojik referansı olan ve yarattığı harika bir dünya olan Bioshock nasıl açıklanabilir gerçekten bilmiyoruz ama pastanızı yiyip enerji alıp oynamanızı ve o dünyaya tekrar dalmanızı öneriyoruz.

Skyrim

11 Kasım 2011 tarihinde birçok The Elder Scrolls hayranı eve kapandı ve bir daha haber alınamadı, anneler üzüldü, babalar bu çocuk niye böyle oldu diye dert yakındı. Kendilerini bulanlara yukarıdaki pastayı iletmeleri rica olunur.

Half Life

Yeni serisi için yapımcısına baskı yapılan bir oyun düşünün: “Valve’e baskı yapmak amacıyla para toplayan oyuncular Half Life 3’ün bir an önce çıkmasını talep ediyorlar.” Çatal bıçağa gerek yok levyeyle yiyebilirsiniz.

Battlefield

Fenerbahçe ile Galatasaray ne ise Call Of Duty ve Battlefield da o’dur. Bir taraf hikayesiyle bağımlılık yapar diğeri ise muazzam çok oyunculu haritalarıyla. 1942’den beri değişmeyen oyun müziğine ve simulasyon derecesindeki gerçekçiliğini seven herkese afiyet olsun.

Counter Strike

Zamanın LGS'si ve ÖSS'sinde barajı geçemeyenlere sınav sonuçlarının sebebini sorarsanız başarısızlıklarının cevabı çok büyük ihtimalle Counter Strike olacaktır. Azarlara, başarısızlıklara sebep olsa da güzel anılara afiyet olsun.

Halo

Artık sadece Xbox platformuna geliştirilerek PC oyuncularının ahını alsa da 2001 yılında oyun severlerle buluşan Halo, çoğu Xbox sahibinin ailesinden çok Master Chief’i görmesine sebep olma özelliğini taşıyor.

Crysis

Türk oyun sektörü için ne kadar gurur dolu bir andı. Yerli kardeşlerin CryEngine 2.0 ile geliştirdikleri Crysis, istisnalar hariç ilk Türkçe seslendirmeli oyunlardan biri olma özelliğine sahipti. Ekran kartlarımızın canına okusa da bu pasta için affedebiliriz.

Call of Duty

İkinci Dünya Savaşı, Soğuk Savaş, Orta Doğu, Gizli Operasyonlar ve Gelecek Savaşları. Geçmişi öğreten, geleceği yaşatan, oyuncusunu ufak ölçekte bordo bereli yapan bir oyuna da böyle bir pasta yakışırdı.

Fall Out

Savaş, savaş asla değişmez. Retrofuturistik kurgusu 1950’lerin savaş sonrası Amerika’sından esinlenilerek oluşturulan post apokaliptik bir ortamda geçen Fallout da Portal gibi oyunseverlere Kimya derslerini bilinçaltından sevdirmeyi misyon edinmiş durumda. Pip Boy herkese afiyet olsun diyor.

Uncharted

Playstation’ın en özel ve en sevilen oyunlarından biri olan Uncharted serisinde Nathan Drake ile maceradan maceraya koşmayı sevmeyen var mı? Adeta Tomb Raider, Lara Croft’ın erkek şubesi.

Tetris

Bağımlılık yapan, refleks geliştiren, algı-boyut kavramlarının gelişmesine katkıda bulunan Tetris oynayan nesil şu an araba park etmede, kalabalık metrobüsten inmede hiç zorlanmıyor.

Space Invaders

Pac-Man gibi yine Japonya’dan çıkan ve yine bir bağımlılık yapan oyun. Tesadüf? Sanmıyoruz. Nasıl bir sosyal deneye mağruz kaldığımızı anlamak üzere ekibimizin bir kısmını Japonya’ya gönderiyoruz.

Pacman

Yetişkinlerimiz nerede o eski bayramlar dese de oyun severler nerede o eski Atari ziyaretleri diyor. Nerede arkadaşlıkların temelini oluşturan o bağımlılık yapan oyunlar? 1980 yılında Namco tarafından hayatımıza sokulan ve hala çıkarılamayan Pac-Man için bir dakikalık pasta duruşu. Ekip Japonya yolunda.

The Legends of Zelda

Oyunun kendisinden çok oyunun ana karakteri Link’in kadın mı erkek mi olduğu tartışılsa da The Legend Of Zelda, Nintendo’nun en bağımlılık yapa… Biliyoruz, biliyoruz ekibimiz yolda Japonya’ya ulaşmak üzere.

Minecraft

Bir oyun düşünün ki oyun olmaktan çıkmış olsun. Amacı blokları kırarak ve taşıyarak bir ‘şey’ yaratma olan oyun şu an elverdiği imkanlarla yaratıcılığınız imkanlarla istediğiniz her şeyi (Gerçekten her şeyi) yaratma imkanı veriyor. Oyun aleminin ‘Lego’su tanımı yanlış olmaz.

Super Mario

Tüm zamanların en çok satan oyunu özelliğini taşıyan Mario’nun aslında başka bir özelliği daha var. 1980 yıllarına kadar devam eden, Clark Gable’ın yol açtığı ince bıyık modasına sonlandırarak bıyıkların hem enden hem de boydan salınmaya başlamasını sağlamıştır.

Sims

Yuva yaptık, yuva yıktık. Sims'te yapmadığımızı bırakmadık. Uzun yıllar kendisini bir türlü bıraktırmayan Sims'in pastasını yemeyi bekliyoruz.

World of Warcraft

creativecakedesignsbyannmarie

Counter Strike’tan sonra internet kafelerin çoğalmasına yardımcı olan bir oyun nedir diye anket yapılsa sonuç Warcraft serisi olur. İşte böyle bir oyuna MMO özelliği eklenince milyonların içine kısılıp kaldığı bir dünya yaratmış oluyorsunuz. Pastamız üyeliğini kapatamayıp o dünyada kalanlara gelsin.

Street Fighter

Geliştirici: Capcom, Ülke; Japonya. Japon oyunları oyunseverlerin afyonudur. Başlık kapanmıştır. Pastası afiyet olsun.

Limbo

Hem puzzle hem de gotik bir oyun olan Limbo, küçük bir çocuğun karanlık yolculuğunu anlatır. Hiç beklemediğiniz anda ölen, durup dururken dikenlere giren, kendi kayığını kendi iter. Esrarengiz bir oyun olan Limbo hem korkutur hem bağımlılık yapar.

Super Meat Boy

Süper Et Oğlan hadi belime dolan, hele bi öp bakalım kızı dudağından. Bu oyunu Gamepad ile oynadıysanız baş parmak tırnağının ete girme hadisesiyle bolca karşılaşmışsınızdır. Acıyan parmaklarınıza soğuk kompres lazım. Dolaptan taze çıkmış bu güzel pastaya parmaklarınızı bastırın veya bandırın.

Plants vs. Zombies

Indie oyunlar arasında en sevilenlerden bir tanesi olan Plants vs. Zombies, bitkilerin güçlerini birleştirerek onları yemeye çalışan zombilere karşı verdiği amansız savaşı anlatır. Bu savaşta Crazy Dave araya girip bitkilere akıl verse de ne dediği anlaşılmaz.

Angry Birds

Mobil dünyayı kasıp kavuran ve Star Wars'u bile sahiplenen Rovio yapımı Angry Birds; domuzları bıçaklamaya, kafa göz patlatmaya odaklanmıştır. Dur durakları yoktur ve hatta küçük birer kamikazedirler.

Cut the Rope

Kurbağa olduğuna inandığımız ve şekerle beslenen küçük yaratık dünya genelinde 4 milyondan fazla takipçiye sahip. Utanmasa Rihanna ile yarışacak olan Cut the Rope, ZeptoLab UK'in işi. Mobil oyunlarda en çok sevilenler listesinde. Ayrıca pastası da om nom nom yenesi.

Tüm listede eksikliğini hissettiğimiz Far Cry var ancak biz yapana kadar onu daha güzel yapacak olan kimse yok zannediyoruz. O yüzden bu eksikliği tatlı bonuslar ile kapatmayı planlıyoruz.

Tatlı bonus 1: Xbox

Tatlı bonus 2: PS 4Doyamayanlar için bir de videomuz var!

Yorumlar

0

Vallahi Bırakmayız, Bir Tabak Daha?