Öğrenci Evi ya da Yurda Çıkacak Gençlerin İhtiyaç Duyabileceği 16 Kullanışlı Ürün

Favorilerime
Ekle

Üniversiteler açılıyor, gençler öğrenci evlerini kurmaya, yurtlarına yerleşmeye başlıyor. Dolayısıyla ihtiyaçlar da şu dönemde bir hayli artıyor. Özellikle ilk kez eve çıkıyorsanız, aile evinden ilk kez uzaklaşıyorsanız bu yeni hayatınızda ihtiyacınız olacak şeyler düşündüğünüzden daha fazla olabilir.

İşin içine bir de yoğunlaşan dersler, sınav stresi gibi dönem içinde yaşayabileceğiniz yoğunluklar ekleyince sadece temel ihtiyaçlarınızı karşılamak yetmeyecek, size zaman kazandıracak pratik ve ekonomik çözümlere de ihtiyaç duyacaksınız. İşte tüm bunları aşağıdaki ürünler size sağlamaya hazır. Tabii ki öncelikle yatağınızı, yorganınızı, çalışma masanızı, buzdolabı, çamaşır makinesi gibi temel beyaz eşyalarınızı ve ihtiyaç varsa perdelerinizi temin etmeniz gerekiyor ama mutfakta ihtiyacınız olabilecek ürünleri de atlamamak önemli. Siz ders çalışmaya daha fazla zaman ayırın, bütçenizi de çok yormadan pratik çözümler bulun diye geliyorlar...

Unutmadan, aşağıda öğrencilerin hayatını kolaylaştıracak mutfak ürünlerine yer verdik ancak yurtta kalacaksanız, bu ürünleri temin etmeden önce kalacağınız yurdun yönetmeliğini okumanız, şartlarını öğrenmeniz ve kurallara aykırı bir şey almamanız gerektiğini de hatırlatalım.

Şimdiden herkes için başarı, mutluluk ve sağlık dolu bir eğitim öğretim yılı olması dileğiyle!

Çaylar demlensin, kahveler yapılsın: Su Isıtıcı

su-isitici-vestel

Bir üniversite öğrencisinin mutfakta belki de en çok kullandığı eşyalardan olan su ısıtıcıları ile başlıyoruz! Ders çalışırken yapılacak bardak bardak çaylar, kahveler bir yana, öğrenci evinin olmazsa olmazı makarnaları haşlamak için de ondan destek alabilirsiniz. Fiyatı 249,90 TL.

Sağlam ve ekonomik kupalar da şart: 2’li Kupa

pasabahce-aware-kupa

Hem kaliteli malzemeden yapılmış hem de bütçenizi çok yormadan temin edebileceğiniz kupaları da unutmak olmaz. Onlar yukarıda da söylediğimiz gibi ders çalışırken, sınavlara hazırlanırken hep elinizin altında olsun isteyeceğiniz eşyalar. Bu ikili set şu an indirimde ve fiyatı 19,30 TL.

Plastik tabakla olmaz: Porselen Tabak

porselen-tabak-porland

Bulaşık yıkamamak için plastik ya da kağıttan tek kullanımlık tabakları, bardakları kullanmayı düşünenler var, biliyoruz. Ancak o, uzun vadede hem bütçenize hem de doğaya zarar. Bunun yerine siz kendinize doğrudan ekonomik birkaç tabak almayı ihmal etmeyin, içiniz de bütçeniz de rahat etsin. Fiyatı 34,90 TL.

Mikrodalga fırına da uyumlu: 3'lü Cam Saklama Kabı Seti

cam-saklama-kabi-seti-3lu

Her gün yemek yapmaya vakit bulamayacaksınız belki ama yapmaya karar verdiğinizde de muhtemelen tek kişilik değil, bolca yapacaksınız. İşte artan tüm o yemekleri sağlıkla muhafaza edebileceğiniz, gerektiğinde doğrudan ısıtıp yiyebileceğiniz şöyle kullanışlı bir saklama kabı seti harika olur. Farklı boyutlarda oluşu, mikrodalgada gönül rahatlığıyla kullanılabilmesi ve kilitli kapağıyla bu set güzel bir alternatif. Üstelik 3'lü setin fiyatı da sadece 57,54 TL.

Yemeğinizi yanında götürmek için: Vakumlu Yemek Termosu

vakumlu-yemek-termosu

Yemeğinizi evde hazırlayıp yanınızda okula götürmek isterseniz şöyle bir yemek termosu alabilirsiniz. Farklı bölmelerine dilediğiniz farklı yiyecekleri koyabilir ve çantanızda kolaylıkla taşıyabilirsiniz. Sıcaklığı uzun süre muhafaza eden bu yemek termosunun fiyatı 367,05 TL.

İçecekleriniz için isterseniz: Termos

termos-kolima

Sadece evde yaptığınız yiyecekleri götürmek değil, mis gibi ev yapımı çaylarınızı, kahvelerinizi de yanınızda götürmek isterseniz şöyle bir termostan destek almanız yeterli. Fiyatı 251,75 TL.

Ekonomik çay-kahve makinesi: Isıya Dayanıklı Cam French Press

isiya-dayanikli-cam-french-press

Mis gibi çaylar demlemek, kahveler yapmak için French press'lerden destek alabilirsiniz. Üstelik bu French press ısıya dayanıklı olduğu için ocağın üzerinde de rahatça kullanabilirsiniz. Fiyatı 51,40 TL.

Makarna yapılacaksa şart: 360 Derece Dönebilir Süzgeç

360-derece-donebilir-suzgec

Öğrenci evlerinin neredeyse resmi yiyeceği makarna için mutfakta bir süzgeç bulunması da şart. Tabii ki sadece makarna süzmek için değil, pirinçten haşladığınız sebzelere birçok şeyi süzmek için bu dönebilir süzgeci kullanabilirsiniz. Döndüğü için elinizi sıcak suyla hiç yakmadan kolayca kullanabileceğiniz bu süzgecin fiyatı sadece 22,99 TL.

At çantaya, tüm gün yanında: Blender

vestel-mix-go-blender-yesil

Öğrenci evinde her zaman yemek pişmez, sabahları kahvaltı yapmaya dahi vakit bulamadan derse yetişmek gerekebilir, doğruya doğru. İşte böyle anlarda evdeki malzemeleri katıp karıştırabileceğiniz, kendinize sağlıklı içecekler, smoothie'ler hazırlayıp yanınıza alabileceğiniz şöyle pratik bir blender çok iyi bir çözüm olur. Kapağını kapatıp yanınızda bir matara gibi rahatça onu taşıyabilir, afiyetle içebilirsiniz. Fiyatı 319,00 TL.

Kendinden yapışkanlı ve çok amaçlı: Kozmetik ve Eşya Rafı

kozmetik-esya-rafi

Öğrenci evine de yurda da büyük büyük mobilyalar, geniş depolama alanları alınmaz, bilirsiniz. Onun yerine daha ekonomik, daha pratik çözümlere yönelir insan. İşte o pratik çözümlerin başında da böyle kendinden yapışkanlı pratik raflar gelir. İhtiyaçlarınıza uygun modellerde alabileceğiniz bu rafın fiyatı sadece 13,95 TL.

Mutfakta ocak yoksa çözüm onda: Elektrikli Ocak

sinbo-elektrikli-ocak

Eğer kullanacağınız mutfakta ocak yoksa birçok öğrenci gibi siz de çözümü bu elektrikli ocaklarda bulabilirsiniz. Hem pratik hem de kullanışlı bu ocağın fiyatı 109,99 TL.

Retro tarzıyla bir harika: Bordo Kahve Makinesi

vestel-bordo-kahve-makinesi

Belki hemen değil ama dersler yoğunlaşmaya, sınav dönemi yaklaşmaya başladığında çözümü kahvede arayacağınız günler olabilir. Dışarıda tek bir fincan kahveye her gün ayrı ayrı ödeme yapmak yerine kahve makinesi almayı düşünürseniz sizi hemen şöyle alabiliriz. Dilerseniz evde ders çalışırken afiyetle içebilir, dilerseniz bol bol yapıp termosunuza doldurarak tüm gün kahveniz yanınızda gezebilirsiniz. Fiyatı 749,00 TL.

İlk anda aklınıza bile gelmeyecek belki ama: Bulaşıklık

bulasiklik-yeni

Ev alışverişi için ihtiyaç duyduklarınızı almaya başladığınızda muhtemelen aklınıza ilk gelenlerden biri olmayacak o. Oysa zaman içinde ne çok ihtiyaç duyduğunuzu anlayacak, yıkayıp kenara ayırdığınız bulaşıkların suları tezgaha yayıldığında sıkılmaya başlayacaksınız. Bu yüzden listenize onu da mutlaka ekleyin. Fiyatı 44,50 TL.

Daha pratiğini isterseniz: Bulaşık Kurutma Pedi

bulasik-kurutma-pedi

Eğer tezgahınızda bulaşıklık koyacak yer yoksa ya da tezgahınız küçükse ve tamamını bulaşıklıkla kaplamak istemiyorsanız bu bulaşık kurutma pedlerinden temin ederek bulaşıklarınızı yıkadıktan sonra üzerine koyabilir, işiniz bitince katlayıp bir kenara koyarak tezgahınızda yer açabilirsiniz. Fiyatı 44,50 TL.

En unutulanlardan biri: Çöp Kovası

katlanabilir-cop-kovasi

Ev kurma, aile evinden taşınma telaşı sarınca insan bazı ihtiyaçlarını unutabiliyor, en çok unutulanların başında da çöp kutuları geliyor. Siz şimdiden listenize eklemeyi unutmayın diye biz sizin yerinize listemize ekledik bile. Üstelik bu çöp kovası askılı oluşu, ergonomik yapısı ve katlanabilirliği sayesinde çok da kullanışlı. Fiyatı da sadece 49,90 TL.

Uzatma kablosuyla: Üçlü Priz

uclu-priz-toprakli-kordonlu

Öğrenci evinde en çok ihtiyaç duyulan ürünlerden üçlü prizleri de unutmak olmaz. Özellikle evi paylaşımlı kullanacaksanız bilgisayarlar, telefonlar derken evdeki prizler yetmeyebilir, şöyle üçlü prizler tüm ev ahalisine iyi gelebilir. Fiyatı 37,95 TL.Doyamayanlar için bir de videomuz var!

Yorumlar

0

Vallahi Bırakmayız, Bir Tabak Daha?