Her Gün Sadece Tavuk Göğsü Yiyerek 27 Kilo Veren Matt Damon'ın Oscarlık Hikayesi

Favorilerime
Ekle

Sürekli göz önünde olan, ekranda boy gösteren ünlüler söz konusu olunca onların zayıflaması, kilo alması da olay oluyor ve diyetleri bizimkilerden çok daha farklı, çok daha çılgın olabiliyor. Mesela katı yiyecek yemeyi tamamen bırakarak sıvı diyeti yapan Adriana Lima gibi ya da sadece sarımsak çayı içen Angelina Jolie gibi yahut alkali diyeti ile bir deri bir kemik kalan Victoria Beckham gibi...

Bir de meslekleri uğruna kilo vermek zorunda kalan oyuncular var. Ekranda gördüğümüzde "Abi şuna bak ne kadar zayıflamış, nasıl da değişmiş, tanıyamadım vallahi" dediğimiz kişilerden bahsediyoruz.

Bunlardan biri de Can Dostum, Köstebek ve Marslı gibi filmlerden tanıdığımız Matt Damon. Oyuncunun öyle bir kilo verme hikayesi var ki insan gerçekten şaşırıyor.

Oscar ödüllü oyuncu Courage Under Fire isimli film için tam 27 kilo veriyor

http://consequenceofsound.net/2016/07/matt-damons-top-10-performances/matt-damon-courage-under-fire/

Matt Damon şimdiye kadarki en zor rolünün Courage Under Fire (Ateş Altında Cesaret) filmi olduğunu söylüyor. Rolün zorluğunun sebebi ise sandığınız gibi karakterin karmaşık, sahnelerin zor olması değil ama.

Aksine bunun sebebi Matt Damon'ın bu rol için aşırı kilo vermek durumunda kalması ve bunu tek başına, hiçbir yardım almadan yapmış olması.

Hatta şöyle anlatıyor o günleri Matt Damon: "Tüm hayatım boyunca fiziksel olarak başıma gelen en zor şeydi. Şu an 86 kiloyum, o film çekilirken ise tam 63 kiloydum. Ve bu 25 yaşında gencecik biriyken olmam gereken, doğal kilom bile değildi."

Her gün sadece ama sadece tek bir şey yedi: Tavuk göğsü

Peki Matt Damon ne yaptı da o kadar kiloyu verdi? Bu sorunun cevabı aslında çok, çok daha ilginç.

Günde 20 kilometre koşan Matt Damon, bunun işin en kolay kısmı olduğunu söylüyor. En zoru ise ona göre yaptığı diyetmiş. Zira Matt Damon rolüne hazırlanmak için her gün sadece tavuk göğsü yemiş. Diyetisyeni, özel aşçısı olmadan kendi çabalarıyla bu şekilde beslenmeyi seçen ve diyetini hiç bozmadan devam eden Matt Damon kısa sürede 27 kilo vermiş. Ancak sonrasında doktorun dedikleri de aslında bu diyetin ne kadar tehlikeli olduğunu gösteriyor. Zira doktor, bu beslenmenin kalbine zarar verebileceğini ve onu öldürebileceğini söylemiş.

Neyse ki Matt Damon hala aramızda ve ölümüne diyet yaptığı bu film sayesinde kariyer ve şöhret basamaklarını hızla tırmandı.

Yani diyeceğimiz o ki; siz bu tarz bir diyeti benimsemeden önce mutlaka doktorunuza/diyetisyeninize danışınız. Herkes Matt Damon kadar şanslı değil çünkü.


Doyamayanlar için bir de videomuz var!

Yorumlar

0

Vallahi Bırakmayız, Bir Tabak Daha?