770 Bin TL'ye Kendine ve 6 Çocuğuna Yemek Pişirecek Özel Aşçı Arayan Madonna

Favorilerime
Ekle

Dünyaca ünlü şarkıcı Madonna şu sıralar yeni albümü, ses getiren konserleri ya da aldığı ödüllerle değil aradığı özel aşçı ile dünya gündeminde.

Zira Madonna geçtiğimiz günlerde bir internet sitesine verdiği ilanla ona ve çocuklarına özel yemekler yapacak ve onunla birlikte dünyayı dolaşacak bir aşçı aradığını duyurdu. Bu şanslı aşçının maaşı ise yıllık 110.000 pound olacak yani yaklaşık 770 bin lira.

Gelin, pop kraliçesi Madonna'nın aşçısında ne gibi özellikler aradığına birlikte bakalım.

Madonna kendine ve çocukları Lourdes (22), Rocco (18), David (13), Mercy James (12) ve ikizleri Stella ve Esther (6) için yemek pişirecek bir özel aşçı arayışında

Seçilecek şanslı aşçı yıllık 110 bin pound maaşla çalışacak ve Madonna'nın Londra, Lizbon ve New York'taki evlerinde yemek pişirecek

Madonna'nın tek şartı ise aşçı adayının koşer yemekler hakkında bilgi sahibi olması

ramazan-sofrasi-temsili-izlanda

Koşer ya da kaşer yemeklerini Yahudilik inancına göre yenilmesi ve kullanılmasında dinen bir sakınca bulunmayan helal ürünler olarak özetlemek mümkün.

Yani Madonna'nın evinde çalışacak aşçı et ve sütün aynı öğünde tüketilmeyeceğini bilmeli

et-ve-sut

Domuz, kabuklu deniz ürünleri ile yüzgeçsiz, pulsuz balıkları mutfağa sokmamalı

midye-dolmaci-oluyoruz-yeni

Etleri suda bekleterek, tuzlayarak ve yıkayarak temizlemeli ve içinde hiç kan kalmayacak kadar iyi pişirmeli

Koşer kurallarına göre inek, koyun, keçi gibi geviş getiren hayvanların etleri ile yüzgeçli ve pullu balıklar yenebildiğini not edelim.

Ayrıca ilanda Madonna'nın en sevdiği yemeklerin İtalyan mutfağına ait olduğu, özellikle risotto'yu çok sevdiği belirtiliyor

Yemeklerin sağlıklı, basit ve aileye uygun olması zorunluluğu da vurgulanıyor

typepad

typepad

Bakalım yıllık 770 bin lira kazanıp Madonna'nın karnını doyuracak şanslı aşçı kim olacak?Doyamayanlar için bir de videomuz var!

Yorumlar

0

Vallahi Bırakmayız, Bir Tabak Daha?