Sıfır Fırça Darbesiyle 2000 Karanfilden Portre Yapan Sanatçı

yemek.com
Neşe Gülmez
Portobello mantarının mutlulukla bir ilgisi olmalı.
Neşe Gülmez
21747 takipçi442 içerik

Sıkça Yenen Konular

Öznur Doğan
Eylül 17, 2014
Duygu Arslan
Aralık 25, 2017
YENİ
5
Sütaş
Eylül 25
15 dakika
Cemre Özgüzel
Mart 8, 2017

'Kırmızı' lakaplı Malezyalı sanatçı Hong Yi'yi duymuş olabilirsiniz. Kendisi daha önce 64.000 chopstick ile yapılacak son şeyi yapmış, Jackie Chan portresi tasarlamış ve bize konuk olmuştu. Hong Yi şimdi başka bir çılgın zeka ürünüyle karşımızda.

2000 karanfil kullanarak, 1991 yılının Nobel Barış Ödülü'nü alan demokrasi savaşçısı Aung San Suu Kyi'nin portresini yapan Hong Yi'nin ortaya koyduğu yetenek ise, göz kamaştırıcı.

Hong Yi portreyi sıfır fırça darbesiyle yapıyor. Yani karanfillerin hiçbirini boyamıyor. "Eee o karanfillerin renkleri birbirinden farklı o nasıl olacak?" şeklinde düşünebilirsiniz. Çalışmanın göz kamaştırıcı kısmı da burada başlıyor. Hong Yi, beyaz karanfilleri farklı renklerde (özellikle kırmızının farklı tonları) boyaların bulunduğu plastik kaplara, karanfilin köklerinin o renkleri çekerek yapraklarını boyayacak olması umuduyla koyuyor. Karanfiller de tam olarak Hong Yi'nin istediğini yapıyor.

Hong Yi'nin 3,45 metre en ve 4,42 metre boya sahip çiçek portresini daha yakından incelemek isteyenler için fotoğraflarını aşağıya sıraladık.

Beyaz karanfillerin renk değişimlerini özellikle incelemenizi öneririz.

Youtube

Yemek.com'u Youtube'da takip etmeyi unutmayın!

İZLEDoyamayanlar için bir de videomuz var!

Vallahi Bırakmayız, Bir Tabak Daha?