Burası Afyon: 264 Farklı Kangal Sucuktan Avize Yapan Dinlenme Tesisi

yemek.com
Neşe Gülmez
Portobello mantarının mutlulukla bir ilgisi olmalı.
Neşe Gülmez
21753 takipçi442 içerik

Sıkça Yenen Konular

YENİ
Zeynep Çetin
Ekim 21
Mert Öndaş
Ocak 28, 2016
YENİ
5
Sütaş
Ekim 22
15 dakika
Zeynep Çetin
Ekim 14, 2016

Ülke olarak en sevdiğimiz ‘geyik’lerden biri de yerinde yemek, yerinde görmek kavramıdır. “Abi cağ kebabını Erzurum’da yiyeceksin”, “Geçen Hatay’da bir künefe yedim, uzuyordu”, “Adana’da kebabın yanına pilav vermezler, raconu bu” gibi cümleler de bu geyikler için atasözü niteliğindedir.

Peki aynı zamanda şehrin marka değerine katkı sağlayan, yörenin ekonomik kalkınmasına destek olan bu yemek değerleri için ne yapıyoruz?

Cevap verelim: Sanatsal açıdan yoksun birkaç heykel ve 3 kişinin katıldığı, 89.’su düzenlenen bir festival.

sucuk avize afyonkarahisar.com.tr

sucuk avize afyonkarahisar.com.tr

Tamam, bütün bunlara olmasın demiyoruz ama biraz daha yaratıcılık kırıntısı bulabileceğimiz bir şeyler yapmak çok mu zor?

Bu sorunun cevabını da Afyonkarahisar’ın Sandıklı ilçesinde yer alan bir dinlenme tesisi cevaplıyor.

264 farklı sucuk kangalından avize yapan tesis, literatüre ‘sucuklu avize’ tasarımını katmış olmakla beraber, Afyon sucuğunun tanıtımına da ciddi bir katkı sağlıyor. Şöyle ki her gün binlerce insan bu avizenin önünde fotoğraf çektiriyor. Bu fotoğrafların sosyal ağlarda dağılımını da göz önünde bulundurursak Afyon sucuğunun ve tesisin tanıtımına ne denli bir katkıda bulunulduğunu bir kez daha anlamış oluruz.

Afyonkarahisar – Ankara karayolunun 40. kilometresinde yer alan tesis, bu yaratıcı tasarımıyla aynı zamanda Türkiye’nin ilk sucuklu avizesinin de sahibi durumunda.

Youtube

Yemek.com'u Youtube'da takip etmeyi unutmayın!

İZLEDoyamayanlar için bir de videomuz var!

Vallahi Bırakmayız, Bir Tabak Daha?