49 Yaşındaki Jennifer Lopez'in 29 Yaşında Göstermesinin Merak Edilen 8 Sırrı

Favorilerime
Ekle

Bizim mahallenin Jenny'si yani Jennifer Lopez şu sıralar Instagram'da paylaştığı kaslı pozuyla gündemde. 49 yaşında bu kadar fit ve formda olmasıyla çoğu kişiyi şaşırtan Jennifer Lopez'in gençlik sırları ise çok merak ediliyor.

Neredeyse kendimizi bildik bileli hayatımızda olan Jennifer Lopez'in aradan geçen yıllara rağmen adeta hiç yaşlanmamasının, 49 yaşındayken 29 yaşında göstermesinin altında yatan ise aslında spor ve beslenme sırları.

Öyleyse gelin bakalım, Jennifer Lopez bu formunu ve gençliğini nelere borçluymuş....

Sabah çok erken kalkıyor ve spor yapıyor

Akşam erken uyuyan ve sabah çok erken kalkan bir J Lo var karşımızda. Her sabahın ilk ışıklarıyla birlikte spor yapan Jennifer Lopez bunu bir alışkanlık haline getirmiş gibi gözüküyor. Bu arada Jennifer Lopez'in iki farklı özel spor eğitmeni olduğunu da söyleyelim. Diğer bir deyişle Jennifer Lopez spordan asla uzak kalamıyor.

Asla güneşlenmiyor

Biz yaz aylarında ünlüleri deniz, havuz kenarında tüm gün güneş banyosu yaparken görelim Jennifer Lopez olabildiğince güneşten kaçıyor. Güneşin zararlı etkilerinin erken yaşlanmaya neden olduğunu bilen Jennifer Lopez "Güneşten korunmaya inanıyorum. Mümkün olduğunca güneşin altında çok fazla kalmamaya çalışıyorum" diyor.

Kahve içmiyor

J.Lo'nun kesinlikle uzak durduğu üç şey var: Kafein, alkol ve sigara. Hiç kahve içmeyen Jennifer Lopez kafeinin cilde zarar verdiğine inananlardan.

Günde en az 10 saat uyuyor

Başta belirttiğimiz gibi sabah çok erken kalkıyor ünlü şarkıcı. En geç sabah 8'de uyanmış olan Jennifer Lopez akşam ise erken uyumaya çalışıyor. Öyle ki günde en az 10 saat uyuduğunu söylüyor.

Her gün meditasyon yapıyor

İlk olarak 2015 yılında hem şarkıcılık, hem sunuculuk, hem oyunculuk kariyerini bir arada götürmeye çalışırken meditasyona başlayan Jennifer Lopez bunu alışkanlık haline getirmiş durumda. O zamandan bu zamana her sabah ve her akşam 20 dakikasını meditasyona ayırıyor.

Cildini sık sık temizliyor

"Spordan sonra mutlaka yüzümü bol suyla yıkıyorum. Bu gözeneklerimi açıyor ve cildimin sağlıklı olmasını sağlıyor" diyen Jennifer Lopez'in makyajlı asla uyumadığını da tahmin etmek hiç de zor değil.

Günde en az 8 bardak su içiyor

Jennifer Lopez'e göre gün içinde bol bol su içmek sağlıklı bir hayatın ilk kuralı. "Özellikle spordan önce su içmek yaptığınız egzersizlerden daha fazla verim almanızı sağlıyor" diyen J.Lo günü en az 8 bardak su içmeden tamamlamıyor.

Sebze ağırlıklı besleniyor

instagram

instagram

Bu kadar formda birinin her öğün hamur işi yediğini düşünmüyorduk elbette. Ancak Jennifer Lopez bunu bir tık ileriye götürmüş ve temiz beslenmeyi benimsemiş bir isim. Kısacası tüm işlenmiş gıdalardan uzak durarak, sadece meyve ve sebze tüketerek hayatını sürdüren Jennifer Lopez en çok da kuşkonmaz, Brüksel lahanası ve brokoli yemeyi sevdiğini söylüyor.Doyamayanlar için bir de videomuz var!

Yorumlar

0

Vallahi Bırakmayız, Bir Tabak Daha?