Anne Olma Heyecanı Yaşamış Ünlülerden 12 İncelik Sırrı

Favorilerime
Ekle

Hamilelik, anne olma heyecanı, bebeğini kucağına aldığı o ilk an tüm kadınlar için çok özel, çok mucizevi bir durum. Ama diğer yandan da hamilelik döneminde alınan fazla kilolar var ki o da kadınların korkulu rüyası.

Şimdi yeni anne olma heyecanı yaşayan herkese ilham versin diye aynı durumlardan geçmiş ünlü isimlerden birkaç tüyo alacağız. Çünkü unutmayın ki o ekranda incecik görüp imrendiğiniz Türk ünlüler ve Hollywood yıldızları da hamileyken kilo üzerine kilo aldılar ve vermek için en az sizin kadar uğraştılar.

Mikrofon şimdi onlarda...

**Manşet görseli kaynak 1: Uçan Kuş

Kaynak 2: Kral Müzik

15 kilo aldı, hemen verdi: Pınar Altuğ

medyafaresi

Pınar Altuğ, doğum sonrası kilolarını en hızlı veren isimlerden. Hamilelik döneminde 15 kilo alan Altuğ, hastaneden çıkıp eve geldiğinde 10 kilonun gitmiş olduğunu söylüyor. Öyle hızlı yani :) Bunun sırrı ise Pınar Altuğ'a göre normal doğum. Doğum sonrası emzirmenin de buna katkısı var.

Sırrı dört öğün beslenme: Jennifer Lopez

viralindian

İkiz annesi olan Jennifer Lopez hamileliği sırasında 20 kilo almış ve vermekte hiç zorlanmamış. Günde alması gereken 1400 kaloriyi dört öğüne bölen şarkıcı 55 kiloya inene kadar hiç kırmızı et yememiş. Su dışında hiçbir sıvı tüketmeyen Lopez düzenli meyve ve sebze tüketerek ve haftada 4 gün en az 1,5 saatini spora ayırarak kilolarından kolaylıkla kurtulmuş.

İki sene emzirdi: Ebru Cündübeyoğlu

yasamsifreleri

Kızı Duru'ya hamileyken 15 kilo alan Ebru Cündübeyoğlu'na göre hamilelik kilolarından kurtulmanın sırrı yılmadan, sıkılmadan emzirmeye devam etmek. Tam iki sene boyunca Duru'yu emziren Cündübeyoğlu bu süre içinde sebze-meyve ağırlıklı beslenmiş, tatlı ihtiyacı geldiğinde bol bol su içmiş ve düzenli olarak pilates/yoga yapmış. Şimdi o kilolardan eser yok.

Sarımsaklı çayla zayıfladı: Angelina Jolie

laineygossip

Çocuklara duyduğu sevgiyle tanıdığımız Angelina Jolie kızı Shiloh'a hamileyken aldığı kiloları vermesini ilk olarak düzenli olarak yaptığı yogaya bağlıyor. Bunun haricinde doğum sonrası zencefil kökü ve sarımsakla hazırlanan özel bir çay içen Jolie bunun sayesinde de fazla kilolarından kurtulmuş.

20 kilo aldı, 24 kilo verdi: Deniz Akkaya

hurriyet

Amerika'da doğum yapan Deniz Akkaya hamilelik sürecinde 20 kilo almış ama sonrasında aldığından fazlasını vermiş. Bunun sebebini normal doğum yapmasına ve emzirmeye bağlayan Akkaya'nın diğer bir sırrı ise spor ve pilates yapmaktan hiç vazgeçmemesi.

Eski fotoğraflarına bakıp motive olanlar da var: Heidi Klum

stylefrizz

Heidi Klum doğumdan 6 ay sonra 14 kilo vermeyi başarmış. Spor yaparken eski, fit fotoğraflarına bakarak kendini motive eden Heidi Klum kendine bir hedef kilo koymuş ve her ay vücudunun fotoğrafını çekerek bir ay önceki ayla karşılaştırarak motivasyonunu devam ettirmiş. Bunun haricinde emzirmenin de bu kilo verme sürecinde ona çok fayda sağladığını söylüyor Klum.

Bir sene boyunca bir gram veremedi: Berna Laçin

milliyet

Diğer isimlerin aksine Berna Laçin öyle hemen kilo veremeyenlerden. Doğum sonrası gittiği diyetisyenin verdiği diyet onda kilo takıntısı oluşturunca bir sene boyunca bir gram bile verememiş yeni annemiz.

Sonrasında bu takıntıdan kurtulan sanatçı her şeyden az az yiyerek ve sürekli hareket halinde olarak her ay ortalama bir kilo vermek suretiyle bir senede 10 kilo vermeyi başarmış.

Kiloları boksla verdi: Adriana Lima

weheartit

Anne olmadan önce de düzenli olarak boks yapan Adriana Lima doğum sonrası da sporu bırakmamış ve boksu yoga ve sağlıklı beslenme ile desteklemiş. İp atlamayı da ihmal etmeyen güzel melek doğumda aldığı 11 kiloyu böylelikle kolayca vermiş.

Her gün çikolata: Nurgül Yeşilçay

haberturk

Nurgül Yeşilçay doğumdan sonra özel bir diyete girmeden zayıflamayı başaranlardan. Az az ama sık sık yiyerek metabolizmasını hızlandırma yolunu seçen, daha çok sebze yemekleri tüketen Yeşilçay ilginç bir şekilde her gün çikolata yemekten de vazgeçmemiş.

Karbonhidrat yok: Kate Hudson

lifeandstylemag

Kate Hudson doğum öncesi 28 kilo almış ve bu kiloları dört ay içinde vermiş. Her gün en az 2-3 saatini spora ayıran Hudson, proteini yüksek atıştırmalıkları gün içine yaymış ve öyle tüketmiş. Karbonhidrat ve tahılları ise hayatından tamamen çıkarmış.

3 litre su, 3 gün et: Gülben Ergen

hepimizaileyiz

Gülben Ergen de emzirmeye önem veren ünlülerden. Çocuklarını emzirdiği için özel bir diyet yapmayan Gülben Ergen günde 3,5 litre su, arada da rezene ve ısırgan otu çayı içmiş. Böylelikle ödemlerini atan şarkıcı her öğün marul, roka, yoğurt ve semizotunu karıştırıp yemiş. Haftada üç gün et de sofrasından eksik olmamış.

İstese de alamıyor ki bonusu: Ebru Şallı

sozcu

Ebru Şallı hamileliklerinde aldığı az (neredeyse hiç) kilolardan dolayı çok eleştirilmişti. İlk hamileliğinde sadece 7, ikinci hamileliğinde ise kendini zorlayarak 9 kilo alan Şallı, tüm eleştirilere rağmen hamileliğin fit geçirilebileceğini kanıtladığını söylüyor.

Haftanın beş günü bir saat yürüyen, yüzen, hamile pilatesi yapan Şallı vejeteryan olmasının da hamileliğinde ona bir sorun yaşatmadığını söylüyor. Protein ihtiyacını bakliyat, süt ve süt ürünleri, soya eti ve peynirden karşılayan Şallı çokça da kivi tüketmiş bu süre içinde. Ne diyelim? Allah bağışlasın.Doyamayanlar için bir de videomuz var!

Yorumlar

0

Vallahi Bırakmayız, Bir Tabak Daha?