Hafızasını Kaybeden Kocasına "Önceden Yemek Yapardın" Diyerek Durumu Avantaja Çeviren Kadın

yemek.com
Cihan Çimen
Çocukken Tsubasa'yla leblebili kola içmişliğim vardır.
Cihan Çimen
99461 takipçi81 içerik

Sıkça Yenen Konular

Zeynep Çetin
Ekim 18, 2016
Öznur Doğan
Ocak 21, 2015
Duygu Arslan
Aralık 25, 2017
Öznur Doğan
Aralık 2, 2014

Serdar M. bir ilaç mümessili. 34 yaşında. Bundan tam 4 yıl önce ne yazık ki kötü bir kaza geçirdi, arabadan indiği anda dengesini kaybederek yere düştü ve kafasını kaldırıma çarptı. Bu kazanın sonucu olarak da 34 yıllık tüm hafızasını birkaç saniye içinde kaybetti. Çocukluk anılarını, akrabalarının isimlerini, işiyle ilgili bilgilerini, çocuğunu ve eşini... Hiçbir şeyi hatırlayamayan Serdar M. eşinin onu eşi olduğunu kanıtlaması için ilk olarak evlilik cüzdanını görmek istedi, çocuğu ona sarıldığında ise onun kim olduğunu bile anlayamadı.

Geçen 4 yıl içinde eşine tekrar aşık olan ve eşi Nurşah M'nin destekleriyle kendisini hayata tekrar adapte eden Serdar M. bugün sağlıklı ve mutlu bir adam. Tabii bu hafıza kaybının eksileri olduğu gibi artıları da oldu. Daha önce yemekle hiçbir ilgisi olmayan Serdar M.'yi eşi mutfakta yumurta kırarken gördü. Ardından Serdar M. işi biraz daha yukarı taşıyıp sac kavurma yaptı. Ve Serdar M.'yi eskisinden çok daha farklı yapacak o kilit cümle eşinden geldi; "Sen eskiden bulaşık yıkardın, yemek de yapardın...".

Sonrasında da Serdar M. mutfağı keşfetmeye ve ev işlerine düşkün olmaya başladı...

Serdar M. 4 yıl önce düşüp kafasını kaldırıma vurunca 34 yıllık hayatındaki tüm anıları silindi, eşini bile tanıyamadı


Kocaeli'nin Derince ilçesinde, 2014 yılında arabasından indiği anda dengesini kaybeden Serdar M. kafasını yol kenarındaki kaldırıma sert bir şekilde çarptı. Bu çarpmanın etkisiyle hastaneye kaldırılan Serdar M. kendine geldiğinde nerede olduğunu ve kim olduğunu hatırlayamadı; 34 yıllık tüm hafızası birkaç saniye içinde tamamen silindi.

Serdar M. hayatını tamamen değiştiren bu olayı şöyle anlatıyor; "Hiç kimseyi tanımıyorum. Hastanedeyim ama ne oluyor, ne bitiyor bilmiyorum. Nerdeyim? Ben kimim? Hiçbir şey yok o sıra bende. Eşim geldi, bana 'Ne oldu? Bir şey mi oldu? Nasılsın, iyi misin?' diye sorunca ona boş boş bakmaya başladım. Tekrar sorunca ben yanımdakine sordum, 'Bu bayan kim?' dedim, 'Eşin' dediler. 5 yıllık eşimi tanıyamadım. 'Nasıl tanımazsın?' diye eşim beni silkelemeye başladı. Ondan sonra doktorlar beyin kanaması da geçiriyor olabilir diye uyardılar. Yaklaşık 2-2,5 ay hastanede yattım".

Eşinin sarışın ve uzun boylu birisi olduğunu sandı, çünkü hastaneye eşinden önce gelen arkadaşı ona şaka yaptı, hafızasını kaybettiğine inanmadı

Ne yazık ki Serdar M. gerçekten talihsiz bir şekilde hafızasını kaybetmişti. Eşinin tüm hafızası silindiği için Nurşah M. de eşini kendisine tekrar aşık etmek zorunda kalmış. Çok zor bir süreç geçiren, sürecin en başında ise Serdar M.'nin hafızasını kaybettiğine inanmayan arkadaşları Nurşah M.'nin anlatımıyla ona şöyle bir şaka yapmış; "'Senin sarışın, uzun boylu bir karın var. Birazdan gelince görürsün' demişler. Ben de ne sarışın ne de çok da uzun boylu bir kadınım. Hastaneye gittiğimde doğal olarak eşim bana bir baktı, bir de arkadaşlarına baktı sonra 'Hani benim eşim uzun boylu sarışın biriydi?' deyince ben şok oldum. O süreci atlatmak çok uzun ve zor oldu. Ben de 'Arkadaşların seninle şaka yapmışlar. Senin hafızanı kaybettiğine inanmıyorlar' diye anlatmaya çalıştım".

Hafızasını kaybetmeden önce yumurta bile kıramayan, ev işleriyle ilgisi olmayan Serdar M. şimdi sac kavurma bile yapabiliyor

sac-kavurma-ytk-site
Tabii bunun sebebi de bir hayli ilginç.

Hafızasını kaybeden eşine "Önceden sen temizlik yapardın, yemek yapardın, bulaşık yıkardın" diyen Nurşah M. durumu avantaja çevirdi


"Kazadan önce bir tavaya bile yumurta kırmışlığı yoktu, bir gün eve geldiğimde yumurtayı kabuğuyla beraber kırmaya çalışmıştı, öyle bir insandı. Kazadan sonra ise bir anda kendi kendine evde sac kavurma yapan bir adam oldu. Ağlayacaktım sevinçten. Bu durumu avantaja çevirmeyi de o anda düşündüm. Avantaja da çevirdim, önceden sen yemek yapardın, temizlik yapardın, bulaşık yıkardın diye anlattım ona hep. Yapar mıydı? Asla yapmazdı ama şu anda yapıyor her şeyi"

Eşinin geceli gündüzlü destekleriyle işini bile baştan öğrenen Serdar M, çocukluk anılarını kaybetmesi haricinde "yeni" hayatından son derece memnun...

https://www.kocaeligazetesi.com.tr/haber/1758725/kaldirima-basini-carpti-hafizasindaki-34-yil-silindi | KocaeliGazetesi

KocaeliGazetesi


4 yıllık bu süreçte eşine tekrar aşık olan Serdar M. onun bu yeni "Serdar"a desteklerini de şöyle anlatıyor; "Eşim sağ olsun çok büyük destek oldu. Uzun zaman evde gecenin geç saatlerine kadar işimle ilgili ders çalışıyorduk, ilaçları öğrenmeye çalıştım, nasıl bir iş yaptığımı öğrenmeye çalıştım. Onun haricinde zaten öğrenmem gereken o kadar çok şey vardı ki, 34 seneyi bir anda sildim. 34 sene 2 saniyede gitti bende. Geçmişi hatırlamak ister misin diye sorsalar bu saatten sonra bilmiyorum ama çocukluğumu hatırlamayı çok isterim. Ama çok zor bu saatten sonra bu hayata alışmaya çalışıyorum"

Çiftimize mutluluklar diliyor ve Serdar M.'yi de öğrenebileceği yeni tarifler için sitemize davet ediyoruz...

Youtube

Yemek.com'u Youtube'da takip etmeyi unutmayın!

Yorumlar

0 yorum yapılmış
Vallahi Bırakmayız, Bir Tabak Daha?