Erzaklarını Güvenle Saklamak İsteyen Herkesin Sahip Olması Gereken 10 Nefis Ürün

Favorilerime
Ekle

Baklagillerinizi, baharatlarınızı kısacası her mutfağın olmazsa olmazı erzaklarınızı saklamanın aslında çok kolay yolları var. Onları uzun süre taze kalacak ve bozulmayacak şekilde muhafaza etmek isteyenler işte ihtiyacınız olan ürünler burada.

Kilerde neler olur, erzak dolabına neler konur diye merak ediyorsanız da bu liste çok işinize çok yarayacak. Hadi başlayalım.

Kullanım kolaylığıyla: 6'lı Renkli Kapaklı Şeffaf Standlı Baharatlık Seti

seffaf-standli-baharatlik-amazon (1)

Şeffaf olmasıyla aradığınızı çabuk bulmanızı sağlayacak bu baharatlık setinde kapak kısmında kayar kapak sistemi mevcut. Baharat tanelerinin iriliğine göre delik seçimi yapabiliyor ve kolayca dolum da yapabiliyorsunuz. Fiyatı da çok uygun. Bu setin fiyatı şu an 35 TL.

Düzen önemli: Ahşap Baharatlık Rafı

baharatlik-rafi-amazon (1)

Kilerdeki baharat kavanozlarınızı koyacak yer bulamıyor, ararken bulmakta zorlanıyorsanız bu ürün tam size göre. Nem oranını muhafaza ederek böcek, bakteri ve mantar gibi oluşumları engelleyen bu ahşap raf üstelik kurulu geliyor, size sadece kavanozlarınızı yerleştirmek kalıyor. Fiyatı 114,99 TL.

Akıtmadan: Kapaklı Yağlık

yaglik-amazon (1)

1 litre hacimli bu yağlıkta aman akıttı, aman döküldü derdi yaşamadan sıvı yağlarınızı muhafaza edebilir, yemek yapacağınız zaman çıkarıp hemen kullanabilirsiniz. Özel kapağı sayesinde dışarıdan hava almayan bu yağlığın fiyatı ise sadece 14,99 TL.

Hava geçirmez: Vakum Kapaklı Makarna Saklama Kabı

cam-mutfak-urunleri-13

Sadece makarna değil şeker, un, kahve, atıştırmalık ve çok çeşitli gıda ürünlerinizi saklamak ve korumak için kullanabilirsiniz onu. Camdan yapılmış ve vakum kapakla hava geçirmeyi de engelleyen bu ürün üstelik oldukça da şık. Fiyatı 59,99 TL.

Nohutlar, bulgurlar buraya: 12'li Bakliyat Saklama Kabı

bakliyat-saklama-kabi-amazon (1)

Her biri 900 ml hazneli bu saklama kaplarında bulgurdan pirince, nohuttan kuru fasulyeye tüm katı gıdalarınızı güvenle saklayabilirsiniz. Vakumlu kapaklı olması sebebiyle hava geçirmez, bakliyatlarınız böceklenmez. Fiyatı 139,99 TL.

Winter is coming: Tekli Cam Kavanoz

tekli-kavanoz-amazon (1)

Salça, kahvaltılık sos hazırlıkları başlamışken onları kış boyu tüketebilecek şekilde saklamak da bir o kadar mühim. İşte bu 660 c hacimli kavanozlar da tam da bunun için var. İhtiyacınız varsa kaçırmayın. Fiyatı 6,37 TL.

İlk günkü tazeliğinde kalsınlar: 6'lı Kuru Yemiş Saklama Kabı

kuru-yemis-saklama-kabi-amazon (1)

Kuru yemişler bayatlayınca hiçbir tadı olmuyor, genelde israfa dönüşüyor bildiğiniz üzere. İşte bunu engellemek istiyorsanız camdan üretilmiş, vakum kapaklı bu saklama kapları tam size göre. Şık tasarımıyla mutfaklarınıza da çok yakışacak. Fiyatı 179,99 TL.

Mutfağınıza yakışacak: 3 Katlı Mutfak Rafı

3-katli-mutfak-rafi-amazon (1)

Baharatlıklarım, bakliyatlarım hep elimin altında olsun diyenlerdenseniz bu ürün tam size göre. Kavanozlarınızı buraya koyabileceğiniz gibi sebze, meyvelerinizi de bu raflarda saklayabilirsiniz. Fiyatı ise 169,95 TL.

Dolapları verimli kullanalım: Raf İçi Düzenleyici

raf-ici-duzenleyici-amazonn (1)

"Ama ben bu kadar kavanozu, saklama kabını nereye koyacağım" diyen, küçük mutfaklara sahip olan sizleri de unutmadık pek tabii. Bu raf içi düzenleyici sayesinde dolap içlerinizdeki boşluklardan en doğru şekilde faydalanacak, tezgahta kalabalık yapan mutfak gereçlerinizi de düzenli bir şekilde bir araya toplayabileceksiniz. Fiyatı sadece 19,99 TL!

Çünkü bakliyatlar serin ve karanlık ortamlarda saklanmalı: Erzak Dolabı/Çok Amaçlı Kiler

erzak-dolabi-amazon (1)

Saklama kaplarınız, kavanozlarınız tamam ama erzak dolabınız mı eksik? Her mutfağa lazım bu çok amaçlı kiler o zaman size göre. Mutfak ve balkonlarda kiler ve erzak depolamaya uygun bu dolabın kapağındaki tekerlek sayesinde kapak bölümününe ağır olan erzaklar da koyulabiliyor. Fiyatı 623,80 TL.Doyamayanlar için bir de videomuz var!

Yorumlar

0

Vallahi Bırakmayız, Bir Tabak Daha?