Yemek Yapmayı Seven Herkesin Mutfağında Mutlaka Olması Gereken 10 Pişirme Ürünü

Favorilerime
Ekle

Tenceresiz, tavasız bir mutfak düşünebiliyor musunuz? Bir tarifin malzemeleri kadar onu pişireceğimiz ürünler de mutfağımızın vazgeçilmez öğeleri. Yemek yapmayı sevenler, günde en az 1 kere mutfağa girenler böyle buyurun, ihtiyacınız olabileceğinizi düşündüğümüz en iyi pişirme ürünlerini sizin için listeledik.

Bu ürünlerle mutfaktaki işleriniz çok kolaylaşacak!

Uzun ömürlü: Thermo-Spot teknolojili yapışmaz tava

yapismaz-tava-amazon (1)

Titanium Force kaplamalı bu tava ideal sıcaklığa ulaştığında tümüyle kırmızıya dönüyor ve ideal sıcaklığı gösteriyor. Ergonomik sapıyla kolayca kullanım sağlıyor ve gündelik tüm kullanımlar için de ideal. Fiyatı 250 TL.

Mangal lezzetinde: Döküm ızgara tava

dokum-izgara-tava-amazon (1)

Hem çok fazla kızabilen hem de kalın olduğu için her noktadan eşit pişirme derecesine ulaşan bir yapıya sahip olan bu döküm tava sayesinde mangal tadında nefis etler hazırlayabileceksiniz. Tüm fırın ve ocak tiplerinde gönül rahatlığıyla kullanabileceğiniz bu tava bulaşık makinesinde de yıkanabiliyor. Şu an indirimli fiyatı 212 TL!

Herhangi bir tavada aynı lezzette olmaz: Gözleme/Krep tavası

gozleme-krep-tavasi-amazon (1)

Şimdi eğri oturup doğru konuşalım. Gerçek krep lezzetini yakalamak için krep tavası şart. Bu tavada tam kıvamında krepler kadar nefis gözlemeler de pişirebilirsiniz. Fiyatı 79,90 TL.

Güne mutlu uyanma sebebi: Döküm pankek tavası

smile-pankek-tavasi-amazon (1)

Tıpkı krepte olduğu pankeklerde de pankek tavası olmadan o lezzeti yakalamak zor. Mükemmel şekilli pankekler elde etmek isteyenler için nefis bir ürünle geldik. Üstelik şekilli Minik gurmeler de bu tavada pişen pankeklere bayılacaklar. Fiyatı 119 TL.

Mutfağın sihirbazı: Granit wok tava

granit-wok-tava-amazon (1)

Modern mutfakların olmazsa olmazlarından olan bu wok tavada kızartma, buğulama, kavurma ve sote gibi yemekleri kolayca pişirebilirsiniz. Sebze ve et yemeklerinde besin değerlerinin kaybolmamasını sağlayan wok tava mutlaka rafınızda bulunmalı. Fiyatı 99, 40 TL.

Gelsin kavurmalar: Sac kavurma tavası

sac-kavurma-tavasi-amazon (1)

Kurban Bayramı denince akla gelen ilk tarif sac kavurmanın lezzetini tüm yıla yaymak isteyenler buraya. Bu sac kavurma tavası yemeklerinizdeki besin öğelerinin en iyi şekilde korunmasını sağlayacak üstelik. Ahşap altlıklı olarak satılan bu ürünün fiyatı 177 TL.

Çıtır çıtır kızartmalar için: Kızartma tenceresi

kizartma-tenceresi-amazon (1)

Evde bol bol kızartma yapanlar için 5 litrelik haznesiyle nefis bir kızartma tenceresi geliyor. Kapaklı ve kızartma telli bu tencereyle hızlı ve pratik kızartmalar hayal olmaktan çıkacak.

Mutfağınızın şefi olun: Tart kalıbı

tart-kalibi-oetker (1)

Mutfağını pastaneci mutfağına dönüştürmek isteyenler buraya! En güzel, en şık görünümlü tartlar için iyi bir reçeteye ve iyi bir tart kalıbına ihtiyacınız var. İşte bu kalıp da tam bu yüzden alışveriş listenize eklenmeli. Fiyatı 58,56 TL.

Kalıptan kolayca çıksın: Kelepçeli kek kalıbı

kelepceli-kek-kalibi-amazon (1)

Yapışmaz kaplamasıyla fırınlanmış ürünlerinizin tavaya yapışmasını önleyen bu kek kalıbı yüksek sıcaklığa dayanıklı. 26 cm genişliğiyle en güzel keklerin, pastaların sizin mutfağınızdan çıkmasını sağlayacak bu kelepçeli kalıp sık sık kullandığınız ürünlerden olacak. Fiyatı da oldukça uygun; 93 TL.

Teflon üstelik: 12'li muffin kalıbı

muffin-kalibi-amazon (1)

Hazırladığınız muffinler kalıptan çok kolay çıkacak ve kullanım sonrasında tertemiz kalacak. Bulaşık makinesinde de yıkanabilen bu kalıbı cupcake ve çöreklerinizde de kullanabilirsiniz. Fiyatı 59,95 TL.Doyamayanlar için bir de videomuz var!

Yorumlar

0

Vallahi Bırakmayız, Bir Tabak Daha?