http://www.dailymail.co.uk/news/article-3179559/Pictured-moment-Gisele-Bundchen-donned-burqa-secretly-visit-Paris-plastic-surgeon-11-000-eye-breast-operation.html | dailymail

Emzirmenin "Normalleşmesi" İçin Anne Sütünün Önemini Vurgulayan 12 Ünlü

Favorilerime
Ekle

Anne sütünün önemi üzerine ne kadar konuşursak konuşalım, az kalacak, biliyoruz. Bu yüzden biz doğrudan konuya giriyor, bebeklerini anne sütüyle beslemekten bir an olsun vazgeçmeyen, bu tutumlarıyla herkese örnek olan ünlü annelere uzanıyoruz.

Ara ara haberlere konu olan o "Formunu korumak, vücudunu bozmamak için bebeğini emzirmiyor" haberleri var ya... İşte bu kez durum tam tersi.

Dünyaca ünlü top modellerden tutun da geniş hayran kitleleri olan şarkıcılara kadar, formuyla, güzelliğiyle dikkat çekeni, bu yüzden bebeğini emzirmekten de bir an olsun vazgeçmeyen birçok ünlü isim var bu kez karşımızda.

Her biri emzirmenin aslında nasıl doğal, nasıl huzur dolu ve "normal" bir süreç olduğunu anlatmaya çalışıyor takipçilerine. Her biri anne sütünün değerini biliyor ve bebeklerini o değerle beslemenin nasıl mühim bir mesele olduğunu gözler önüne koyuyor.

Evet, "Bebek ne zaman acıkırsa acıksın, anne nerede olursa olsun o bebek, o sütü içecek!" diyorlar kısacası, bunun için bebeklerini halka açık alanlarda bile emziriyorlar gerektiğinde.

Güzelliği kadar çocuk sevgisiyle de tanınan Angelina Jolie, elbette anne sütünün önemini de her fırsatta vurgulamaktan geri kalmamıştı

Doğumunun ardından bebeklerini emzirmekten geri kalmayan dünyaca ünlü yıldız, emzirmenin normalleştirilmesi ve yaygınlaştırılması gerektiğini düşünen ünlülerin başında geliyor desek yanlış olmaz.

Dünyanın en çok beğenilen mankenlerinden Miranda Kerr, bebeğini her an, her yerde emzirerek örnek olmayı hedefleyenlerden

Yeni anne olduğu dönemlerde işleri ne kadar yoğun olursa olsun, bebeğini anne sütünden mahrum bırakmamayı başaran dünyaca ünlü yıldız, hala emzirmenin normalleştirilmesi gerektiğinin altını çizen isimlerden.

Hollandalı top model Doutzen Kroes, "Emzirme reklamı yapıyorum" dediği fotoğraflarla anne sütünün önemini vurgulayanlardan

Bebeğinden uzak kalmak zorunda kaldığı zamanlar için her zaman sütünü hazırladığını söyleyen dünyaca ünlü model, iki bebeğini de anne sütünden mahrum etmeden büyütenlerden.

Ünlü model Gisele Bundchen de tıpkı Kerr gibi yoğun iş temposunun arasında bile mutlaka bebeğine zaman ayıranlardandı

Emzirme dönemini oldukça uzun tutan ve bebeğinin ihtiyacı oldukça onu emzirmekten, nerede olursa olsun çekinmeyen ünlü model, aslında emzirmenin yeni doğum yapan bir anne için formda kalma açısından da en büyük destekçi olacağının canlı örneklerinden.

Vücudu bozulmasın diye emzirmekten çekinen annelere örnek olması gereken Gisele Bundchen, tıpkı Miranda Kerr gibi emzirmenin yeri ve zamanı olmaz diye düşünenlerden.

Amerikalı oyuncu Maggie Gyllenhaal da emzirmenin normalliğini en doğalından gösteren isimlerden

Bebeğini anne sütü gibi bir mucizeden uzak tutmayan Amerikalı yıldız, gündelik hayatında çekilmiş bu sıradan pozuyla uzun süre konuşulmuştu. Halka açık bir alanda bebeğini emzirdiği için eleştirenler olsa da Maggie, annelik ve emzirme üzerine kurulan bu tabulardan kurtulmamız gerektiğini düşünenlerden.

Kourtney Kardashian, plajda bebeğini emzirdiği bu fotoğraf nedeniyle bir dönem çokça konuşulan ünlülerdendi

Bebeği acıktığı için nerede olduğunu umursamadan bebeğini emzirmeye başlayan Kourtney Kardashian, bu fotoğrafları nedeniyle uzunca bir süre konuşulmuştu. Ancak bebeğinin beslenmesini her şeyin önüne koyan ünlü isim, bu davranışıyla büyük bir kesimin de takdirini kazanmayı başardı.

Pink, doğa yürüyüşü sırasında bebeğini emzirdiği böyle bir fotoğrafla emzirmeyi normalleştirme çabalarına destek verenlerden

Sosyal medya hesabında paylaştığı bu fotoğrafla, hayranlarından büyük ilgi gören Pink, doğa yürüyüşü yaparken susayan bebeğini emzirmekten geri kalmamış ve bunu, emzirmenin yaygınlaşması ve normalleşmesi gerektiğini düşündüğü için paylaşmış.

3 çocuk annesi Liv Tyler, anne sütünün mucizevi bir hediye olduğunu söyleyenlerden

Dünyanın en güzel kadınları arasında gösterilen Liv Tyler, söz konusu anne sütü olduğunda oldukça hassas. Anne sütünün mucizevi bir hediye olduğunu söyleyen güzel oyuncu, emzirme dönemindeyken bu düşüncelerini sık sık sosyal medya hesabı üzerinden paylaşmayı ihmal etmemiş, emzirme konusunda toplumsal bir bilinç oluşturmak için elinden geleni yapan isimler arasına girmişti.

İki çocuk annesi Alyssa Milano, emzirme dönemlerinde sık sık fotoğraflar paylaşarak tüm anneleri emzirmeye davet ediyordu

Çalışan bir annenin emzirme döneminde anne sütünün önemini unutmaması ve emzirmeyi ihmal etmemesi gerektiğini düşünen ünlü oyuncu, sunucu ve şarkıcı, çalışan bir annenin iş yoğunluğu arasında bile fırsat bulabileceğini sosyal medya hesabında paylaştığı bu tarz fotoğraflarla sık sık tekrar ediyordu.

Amerikalı aktris Olivia Wilde de iki çocuğunu da anne sütüyle doya doya besleyerek toplumsal tabuların yıkılması gerektiğini düşünenlerden

Olivia Wilde, bir annenin eğer hiçbir sıkıntısı yoksa bebeğini mutlaka anne sütüyle beslemesi gerektiğini savunanlardan. Toplumsal tabuların da bir kenara bırakılması gerektiğine inanan oyuncu, emzirmenin dünyanın en doğal şeyi olduğunu söylüyor.

Şef ve oyuncu Padma Lakshmi, çalışan annelerin bebeklerini emzirmekten vazgeçmemesi gerektiğini vurgulayan esprili pozlar paylaşıyor

Dünyaca ünlü bir şef ve oyuncu olan Padma Lakshmi, verdiği bu esprili pozla bir dönem çokça eleştiriye maruz kalmış olsa da, bebekleri acıktıkları her an anne sütüyle beslemekten yana olanlardan. İş hayatının yoğunluğuydu, günlük hayatın koşuşturmasıydı gibi farklı bahanelerle annelerin bebeklerini asla ihmal etmemesi gerektiğinin altını çizen ünlü isim, bu davranışıyla birçok anneye de örnek olmaya devam ediyor.

Ondan söz etmeden olmaz: Gülşen de bebeği anne sütüyle beslemenin önemini sık sık anlatan bilinçli annelerden biri

hurriyet

hurriyet

Gülşen de anne sütünün önemini her fırsatta vurgulayan ünlülerden. Hem hamileliği döneminde hem de doğumun ardından birçok eleştiriye maruz kalsa da Gülşen, bebeğini anne sütünden mahrum etmeden yetiştirmeyi başardı. Bununla da yetinmedi, çiçeği burnunda birçok anneye de örnek oldu.

Dilerseniz Gülşen'in annelik üzerine yaptığı örnek açıklamalara da göz atabilirsiniz.Doyamayanlar için bir de videomuz var!

Yorumlar

0