Emzirmenin Doğallığına Dikkat Çekmek İçin 19 Ülkeyi Gezip Anneleri Fotoğraflayan Sanatçı

Favorilerime
Ekle

Halk içinde bebek emzirmek birçok toplumda hala tabu sayılıyor. Hele ki dışarıdaysanız ve bebeğiniz acıkıp ağlamaya başladıysa onu emzirip beslemek için saklanacak köşeler bulmak zorunda kalıyor, tuvalette, hijyenik olmayan ortamlarda bebeğinizi beslemek zorunda kalabiliyorsunuz.

"Bebek ne zaman acıkırsa acıksın, anne nerede olursa olsun o bebek, o sütü içip karnını doyurmalı" diyen fotoğrafçı Tina Boyadjieva da emzirmenin aslında doğal ve normal bir süreç olduğunu anlatmak için bir projeye imza atmış. İçinde Türkiye'nin de olduğu tam 19 ülkeyi gezerek yeni doğan bebeklerini emziren anneleri tek tek fotoğraflamış ve onların hikayelerini dinlemiş.

Gelin biz de bu anlamlı projeye daha yakından bakalım.

Arjantin

Silvina: "En büyük çocuğumu 15 sene önce emziriyordum, şimdi de 1 yaşındaki bebeğimi emziriyorum."

Birleşik Krallık

Sophia: "İlk birkaç hafta biraz zorluk yaşadık. Şimdi ise 5 aylık ve ikimiz de bundan çok keyif alıyoruz."

Kenya

Suyia: "Bebeğim 2 yaşında ve onu emzirmekten hiç utanmıyorum."

Türkiye

Projede Türkiye'den Gülşah da var.

Çin

Güney Amerika

New York'ta yaşayan Daria: "Bu güzel kız benim ilk çocuğum. Bir doktor ve anne olarak emzirmenin sağlık ve iletişim için çok önemli olduğunu düşünüyorum. Bence toplum annelere daha fazla destek olmalı ve onları içine daha çok kabul etmeli."

Almanya

Meksika

Hilda'ya göre emzirmek bebekle anne arasında harika bir bağ kurulmasını sağlıyor. Şöyle diyor Hilda: "Bu bağı seviyorum. Bence bebek bu şekilde annesini hem duygusal hem de fiziksel olarak tanımaya başlıyor."

Guatemala

Brezilya

Peru

Uganda

Güney Afrika

İsrail

Joy: "Şimdiye kadar hiç hasta olmadı ve bence bunun anne sütüyle bir ilgisi var. Üstelik ikimiz de emzirmeden keyif alıyoruz, nasıl bırakacağımızı hiç bilmiyorum."

Polonya

Dominika: "Diğer çocuklarımı 2 yaşına kadar emzirdim. Şimdi de aynısını yapmayı planlıyorum."

Fransa

İspanya

Sri LankaDoyamayanlar için bir de videomuz var!

Yorumlar

0

Vallahi Bırakmayız, Bir Tabak Daha?