İstiyorum: Doctor Who'nun Zaman Makinesi Tardis Çay Demliği

yemek.com
Neşe Gülmez
Portobello mantarının mutlulukla bir ilgisi olmalı.
Neşe Gülmez
21753 takipçi442 içerik

Sıkça Yenen Konular

Zeynep Çetin
Mayıs 20
Duygu Arslan
Nisan 3, 2019
YENİ
5
Sütaş
Ekim 22
15 dakika
Zeynep Çetin
Şubat 11, 2019

İstiyorum köşemizi bu hafta Whovian'lara (Doctor Who dizisinin hayranlarına verilen isim) ayırdık.

Doctor Who ilk olarak 1963 yılında başlayan (evet, 1963) 26 sezon yayınlandıktan sonra 1989 yılında yayın hayatına ara verip 2005 yılında tekrar yayınlanmaya başlayan bir bilim kurgu dizisi. İlk yayınlandığı yıllarda oldukça düşük bütçesine rağmen başarılı özel efektlerine sahip olmasından mütevellit dizi ve televizyon tarihinin köşe başı hikayelerinden biridir.

Spoiler vermemeye çalışarak anlatmaya kalkarsak, Doctor Who, zamanda yolculuk yapabilen, tarihin akışını ve evrendeki bütün canlıların hayatlarını korumaya çalışan bir Zaman Lordu'dur. Tardis de Doctor'un ruhu olan ve ona zamanda yolculuk yapmasına olanak tanıyan, metali sevilesi, polis kulubesine benzeyen uzay aracıdır. (Telefon kulübesi gibi gelebilir ama değil eskiden polislerin suçluyu geçici olarak koydukları polis kulübeleri varmış)

Şimdi gelelim Doctor Who hayranı sevgiliye, kankaya ya da bizzat kendinize alabileceğiniz çay demliğine. Seramikten yapılan bu sevimli, Doctor Who izlerken yapılacak en iyi şeylerden biri olan çay içmeyi, gezegenler arası bir lezzete ulaştırıyor.

Satın almak isteyenler için de kendileri burada.

Youtube

Yemek.com'u Youtube'da takip etmeyi unutmayın!

İZLEDoyamayanlar için bir de videomuz var!

Vallahi Bırakmayız, Bir Tabak Daha?