Aynı Anda Sizi Birçok Mutfak İşinden Kurtaracak Kadar Kullanışlı 10 Çok Amaçlı Ürün

Favorilerime
Ekle

Başta küçük bir mutfağı olanlar olmak üzere hayatında en az bir kez yemek yapmış olan herkes bilir, her bir işlem için ayrı ayrı araç-gereç kullanmak hem insanı çok yoran hem de çok fazla yer kaplayan bir eylem haline gelebilir. Domates kabuklarını şununla soyalım, kabakları bununla oyalım derken çekmeceler de mutfak dolapları da birçok aletle doluverir. Sonrası ise tam bir kaos...

İşte sizi tüm bu dertlerden kurtaracak ürünlerden söz edeceğiz bugün size. Hepsi birden çok amaca hizmet ettiği için mutfakta işlerinizi kolaylaştıracak, dolaplarda da çok yer kaplamayacak bu araç gereçler sayesinde çok daha kısa sürede yemek hazırlamaya başlayabilir, mutfağınızı her daim temiz ve düzenli tutabilirsiniz. İşte karşınızda birbirinden kullanışlı çok amaçlı mutfak ürünleri!

Küçük bir not: Yazımızda söz ettiğimiz fiyatlar stok durumuna göre değişiklik gösterebilir. İçeriğimizde yer alan ürünler arasından alışveriş yaparsanız Yemek.com, Amazon Gelir Ortaklığı programı kapsamında burada yer alan bağlantılardan gelir elde edebilir.

Sızdırmaz kapaklı: Saklama Kabı ve Rende

cok-amacli-mutfak-urunleri-2021-1

Peynirden limona, zencefilden çikolataya, sarımsaktan çeşit çeşit sebze ve meyveye, dilediğiniz malzemeleri dilediğiniz boyutlarda rendelemenizi sağlayacak rendesi ve saklama kabı olarak kullanabileceğiniz kabı sayesinde bu çok amaçlı ürün mutfakta işlerinizi kolaylaştıracak. Üstelik sızdırmaz kapaklı olduğu için içinde uzun süre yiyeceklerinizi saklayabileceksiniz. Fiyatı 39,90 TL.

Hemen incelemek ve satın almak için buraya: Saklama Kabı ve Rende

Amazon Prime üyelerine özel, hem ücretsiz hem de hızlı kargo hizmetinden faydalanmak isterseniz üye olmak için hemen şuraya tıklayabilirsiniz. Amazon Prime üyeliği sayesinde istediğiniz ürünleri bugün alıp yarın teslim edilmesini sağlayabilirsiniz. Üstelik Prime üyeliği ilk 30 gün ücretsiz.

Aynı anda pek çok tat: Bölmeli Tava

cok-amacli-mutfak-urunleri-2021-7

Tadı birbirine karışmasın istediğiniz her yemeği tavada ayrı ayrı yapmaktan sizi kurtaracak, bir bölmesinde et yaparken diğer bölmesinde hamur işi, sebze ya da başka lezzetler pişirebileceğiniz bölmeli bir tava karşınızda! Onun sayesinde mutfaktan hem zamandan kazanacak hem de tasarruf sağlayabileceksiniz. Fiyatı 227,67 TL.

Hemen incelemek ve satın almak için buraya: Bölmeli Tava

3'ü 1 arada: Çok Amaçlı Karıştırma ve Saklama Kabı

cok-amacli-mutfak-urunleri-2021-2

Etrafındaki siyah korunağı sayesinde içinde bir şeyler karıştırıp çırpmanız gerektiğinde etrafa saçılmayacak, rendeli kapağı sayesinde dilerseniz içine şipşak bir şeyler rendeleyebilecek, klasik kapağı sayesinde ise içinde hazırladığınız ürünü doğrudan kapaklı şekilde muhafaza edebileceksiniz. Bu kullanışlı karıştırma kabının fiyatı da 159,90 TL.

Hemen incelemek ve satın almak için buraya: Çok Amaçlı Karıştırma ve Saklama Kabı

Çok işlevsel: Katlanabilir Süzgeçli Kesme Tahtası

cok-amacli-mutfak-urunleri-2021-3

Onu hem biz kesme tahtası, hem bir süzgeç hem de bir sepet gibi kullanabilirsiniz. Katlanabilir yapıda olduğu için kullanmadığınız zamanlarda da mutfak dolaplarınızda çok yer kaplamaz üstelik. Mis. Fiyatı 140,79 TL.

Hemen incelemek ve satın almak için buraya: Katlanabilir Süzgeçli Kesme Tahtası

Elleriniz yorulmasın: Çok Amaçlı Hamur Karıştırıcı

cok-amacli-mutfak-urunleri-2021-4

Birbirine karıştırmanız gereken sert ve yumuşak dokulu malzemeler olduğunda ne kadar yoğurursanız yoğurun malzemelerin tam olarak harmanlanmasını sağlayamıyorsanız ya da yoğururken ve/veya karıştırırken elleriniz çok yoruluyorsa bu alet sayesinde dilediğiniz kıvama gelene dek malzemeleri şipşak karıştırabilirsiniz. Fiyatı 114,49 TL.

Hemen incelemek ve satın almak için buraya: Çok Amaçlı Hamur Karıştırıcı

Hamur işi yapmayı seven herkeste olmalı: Hamur Kazıyıcı

cok-amacli-mutfak-urunleri-2021-5

Hamur yoğururken tezgaha yapışan kısmı bu kazıyıcı ile kolayca temizleyebilecek, hamuru bezelere ayırırken ya da farklı şekiller verirken ondan yararlanabilecek, dahası pasta yaparken kenarlarındaki kremaları, sosları dahi bu kazıyıcı sayesinde güzelce şekillendirebilecek, pürüzsüz hale getirebileceksiniz. Üzerindeki ölçüleri takip ederek hepsi birbiriyle aynı boyutta lezzetler hazırlamanız da çok kolay olacak, bizden söylemesi. Fiyatı 100,00 TL.

Hemen incelemek ve satın almak için buraya: Hamur Kazıyıcı

Aman bayatlamasın: Klipsli Ölçü Kaşığı

cok-amacli-mutfak-urunleri-2021-6

Kahve ve çay başta olmak üzere ölçülü olarak hazırlayıp tükettiğiniz tüm yiyecek ve içecekleriniz için bu ölçüm kaşıklarını kullanabilirsiniz. Kendisi sadece bir ölçüm kaşığı değil, arkasındaki klips sayesinde aynı zamanda paketlerinizin ağzını hava almayacak şekilde kapatmanıza yarayacak çok kullanışlı bir gereç. Fiyatı 99,99 TL.

Hemen incelemek ve satın almak için buraya: Klipsli Ölçü Kaşığı

İster dolap içlerinde ister tezgah üstünde: Raf Düzenleyici

cok-amacli-mutfak-urunleri-2021-8

Aslında bu düzenleyicinin amacı açık: Etrafa çeki düzen verebilmek. Ancak onu çok amaçlı olarak kullanmak elinizde. Zira dilerseniz kendisini amacına uygun olarak dolap içlerini daha verimli şekilde kullanmak için değerlendirebilir, dilerseniz tezgah üzerinde şık bir raf gibi kullanarak dekorasyonunuza dahi katkıda bulunabilirsiniz. Fiyatı 21,99 TL.

Hemen incelemek ve satın almak için buraya: Raf Düzenleyici

Bulaşık yıkamanın kolay yolu: Çok Fonksiyonlu Bulaşık Süngeri Fırçası

cok-amacli-mutfak-urunleri-2021-9

Bulaşık yıkarken, hatta dilerseniz mutfak tezgahını temizlerken dahi size yardımcı olabilecek bu özel fırça sayesinde işleriniz tahmin ettiğinizden daha fazla kolaylaşacak. Özel sapına bulaşık deterjanını ya da temizleyeceğiniz yüzeye göre seçeceğiniz bir başka temizlik malzemesini yerleştirin ve tekrar tekrar deterjan almakla uğraşmadan şipşak temizliğinizi bitirin. Fiyatı 40,19 TL.

Hemen incelemek ve satın almak için buraya: Çok Fonksiyonlu Bulaşık Süngeri Fırçası

Çok daha fazlası: Süt Köpürtücü

cok-amacli-mutfak-urunleri-2021-10

Kendisini süt köpürtücü olarak tanıyıp çok sevsek de aslında o bir süt köpürtücüden çok daha fazlası. Zira onu yumurta çırpmak için de kullanabilirsiniz, malzemelerini birbiriyle harmanlamanız gereken içecekler için de. Bitmedi, mama hazırlarken dahi ondan destek alabilirsiniz. Fiyatı 31,00 TL.

Hemen incelemek ve satın almak için buraya: Süt Köpürtücü

Hep elinizin altında olsun isteyeceksiniz: Silikon Yağ, Sos Ve Yumurta Fırçası

cok-amacli-mutfak-urunleri-2021-11

Kendisi küçücük olsa da boyundan büyük işlere yarayan ürünlerden o. Tavaya az miktarda yağ sürmeniz gerektiğinde ondan destek alarak etrafı yağa bulamadan, tam dilediğiniz miktarda yağlama yapabilir, pişirmeden önce ya da pişirdikten sonra soslamak istediğiniz yiyeceklerinizin üzerine fırçası sayesinde tam istediğiniz kadar sos sürebilir, hamur işi yaparken üzerine yumurta sarısı ya da akı sürmeniz gerektiğinde yine ondan destek alabilirsiniz. Etraf batmasın, yağlama, soslama ve yumurta sürme işi şipşak bitiversin. Fiyatı 26,39 TL.

Hemen incelemek ve satın almak için buraya: Silikon Yağ, Sos Ve Yumurta FırçasıDoyamayanlar için bir önerimiz daha var!

Yorumlar

0

Vallahi Bırakmayız, Bir Tabak Daha?