Canan Karatay'dan En Doğal Besin Dediği Kelle Paça Hakkında Şaşırtan Açıklama

yemek.com
Duygu Arslan
Sevdiğim insanlara "annesinin balı" diye hitap ederim.
Duygu Arslan
253412 takipçi1774 içerik

Sıkça Yenen Konular

Duygu Arslan
Aralık 25, 2017
Öznur Doğan
Ocak 14, 2015
Zeynep Çetin
Eylül 2
Zeynep Çetin
Ağustos 26

Söyledikleri bazıları tarafından hemen uygulanmaya başlıyor, bazıları ise onu acımasızca eleştirmekten vazgeçmiyor. Ama o hiçbir zaman doğru bildiklerini söylemekten vazgeçmiyor.

Tabii ki İç Hastalıkları ve Kardiyoloji Uzmanı Prof. Dr. Canan Karatay'dan bahsediyoruz.

Canan Hoca'nın gündeminde ise bu sefer kelle paça ve onun sağlığa faydaları var. Canan Karatay bu açıklamasıyla tartışmaları alevlendirirken yine uzun süre konuşulacağa benziyor.

Canan Hoca'ya göre yağlı kuzu eti istenilen miktarda yenilebilir

kizbiladerler

kizbiladerler

Geçtiğimiz günlerde Adana'da düzenlenen 11. Çukurova Kitap Fuarı'na katılan Canan Karatay "Yaşam Boyu Sağlık" konulu söyleşide sağlıklı beslenme hakkında ipuçları verirken kuzu etine de değindi.

Yağlı kuzu etinin istenilen miktarda tüketilebileceğini anlatan Canan Hoca ardından botoks yaptıranlara da sıra dışı bir tavsiyede bulundu.

"Kelle paça ye, botoksa ihtiyacın kalmaz"

kelle-corbasi

Canan Karatay'ın tartışmaları alevlendiren bu açıklamalarına göre kelle paça en doğal, en dengeli hatta anne sütüne eşdeğer besin. Kelle paçanın yıllarca yasaklılar listesinde yer almasının çok yanlış olduğunu söyleyen Canan Karatay'dan alıntılayarak bitirelim ve son yorumu size bırakalım:

"Kelle paçayı bol bol yiyeceğiz. En doğal, en dengeli besin. Senelerce 'kolesterol yükseltiyor' diye yasaklandı. Ondan sonra da hastalıklar arttı. Bunlar vücudun ihtiyacı olan doğal protein, en doğal kollajen. Gidiyorlar, botoks yaptırıyorlar. Kelle paça ye, ihtiyacın kalmaz."

Kaynak: Haber Türk

Youtube

Yemek.com'u Youtube'da takip etmeyi unutmayın!

İZLEDoyamayanlar için bir de videomuz var!

Vallahi Bırakmayız, Bir Tabak Daha?