Keşfettiği Yöntemle Bebeğine İlaç İçirmeyi Başararak Herkese İlham Olan Anne

Favorilerime
Ekle

Anneler için bebeklerinin hasta olması belki de geçirdikleri en kötü dönemler olabilir. Hele ki küçük bebeğiniz ilaç içmeyi reddediyorsa...

Çiçeği burnunda anne Helena Lee ise oğlu Alfie ateş düşürücü ilacı içmemeye inat ettiğinde öyle bir yol buldu ki hem oğlu tek bir gözyaşı dökmeden ilacını içti hem de Helena kısa sürede viral olan paylaşımıyla aynı durumdaki tüm annelere yol göstermiş oldu.

Buyursunlar, ilham almak serbest.

Ateş düşürücü ilacı içmeyi reddedip annesinin üstüne püskürten bir bebek

Helena Lee, bebeğini yeni kucağına almış bir anne. Ancak küçük oğlu Alfie hastalanıyor ve doktor ona ateş düşürücü bir ilaç veriyor. Buraya kadar her şey normal ancak minik bebek hemen her çocuk gibi ilacı içmeyi reddediyor.

Annesi yaklaşık 24 saati oğluna ilaç içirmek uğraşıyor ama bebek ilacı ağzına aldığı gibi annesinin üstüne püskürtüyor. Böyle böyle ilacın yarısı Helena Lee'nin üzerine dökülüyor, bebeğin tedavisi de yarım kalıyor.

Çözüm biberonda

Sonra yeni annemizin aklına daha önce bir yerlerde gördüğünü hatırladığı sıra dışı bir yöntem geliyor.

Ateş düşürücü şurubu bir şırıngaya koyan anne daha sonra bunu biberonun emziğine doğru yerleştiriyor. Biberondan mama yemeye alışık olan küçük bebek emziği görünce otomatik olarak emmeye başlıyor ve ilacı hiç dökmeden, hiç itiraz etmeden ve tek bir gözyaşı dahi dökmeden bitiriyor.

Helena'nın viral olan paylaşımı hayatlar kurtarmaya devam ediyor

littlethings

littlethings

Helena Lee, küçük Alfie ilacını afiyetle içtikten sonra benzer durumda olan anneler de bu kurnaz yöntemden faydalansın diye Facebook hesabından paylaşıyor.

Kısa sürede viral olan bu ileti 138 binden kez paylaşıyor, 50 bin kişi tarafından beğeniliyor ve 53 binden fazla yorum alıyor. Bu yorumların birçoğu ise tahmin edebileceğiniz gibi hayatını kurtardığı için Helena Anne'ye teşekkür edenlere ait.

Ne dersiniz? Siz de bu yönteme şans verir miydiniz?Doyamayanlar için bir de videomuz var!

Yorumlar

0

Vallahi Bırakmayız, Bir Tabak Daha?