Ünlü ve Başarılı İnsanlar Her Sabah Uyanır Uyanmaz Ne İçiyor?

Favorilerime
Ekle

Ünlülerin hayatları hemen herkesin dikkatini ve ilgisini çekiyor. Nerelere gidiyorlar, nereden alışveriş yapıyor, neleri yemekten hoşlanıyorlar? Bunlar çoğu kişi için merak konusu. Öyle olmasa dünyada "magazin" diye bir kavram olmaz, televizyonlarda her gün magazin programları yayınlanmaz, gazeteler sayfa sayfa ünlülerden haber vermezdi.

Ama biz bugün durumu farklı bir açıdan ele alacak, dünyaca ünlü ve başarılı isimlerin her sabah neler içtiğini araştıracağız. Kahve mi, portakal suyu mu yoksa çay mı?

İş adamlarından ekran önündeki isimlere kadar hepsinin her sabah içtiği içeceklerin sıralı tam listesine buyurunuz. Belki de başarılarının sırrı bunlardır, kim bilir?

Dünyanın en zengin insanı: Bill Gates

cspinet

Microsoft'un kurucusu olan ve yıllardır dünyanın en zengin insanı olma ünvanını kimseye kaptırmayan Bill Gates'in sabahları ilk içtiği şey kahve ya da çay değil.

Ofise gider gitmez kutu diyet kolasını açan ve keyifle içen Bill Gates'in gün içinde içtiği diyet kola sayısı üç ya da dördü bulabiliyormuş.

Starbucks CEO'su: Howard Schultz

hypervocal

Starbucks'ın CEO'su Howard Schultz'ın sabah ilk içtiği şey çok da şaşırtmıyor bizi açıkçası. Her gün sabah beş, beş buçuk gibi uyanan Howard Schultz gözünü açar açmaz kahve içiyormuş. Tercihi ise espresso macchiato.

Emekli başkan: Barack Obama

buzzfeed

Şu anda politikadan uzak günlerin keyfini süren Barack Obama, çoğu kişinin sandığının aksine kahve insanı değil. Sabahları üç tercihi var Obama'nın ve her gün bir tanesini içerek güne başlıyor: Su, yeşil çay ya da portakal suyu.

Dünyanın en fazla konuştuğu isimlerden: Taylor Swift

magazinee

Bundan birkaç yıl önce sabah kahvaltısını portakal suyu olmadan yapamayan Taylor Swift, iyice ünlendikten ve programı daha da sıkılaştıktan sonra tercihini Starbucks kahvelerine doğru kaydırmış. Daha çok içtiği ise ya vanilya latte ya da pumpkin spice latte.

Twitter CEO'su: Jack Dorsey

itespresso

Bize 140 karakterlik tespitler yaptıran adam Jack Dorsey kişisel hayatında disiplinli yaşam tarzıyla dikkat çekiyor. Her sabah beşte kalkan Jack Dorsey, yarım saat meditasyon yaptıktan sonra sabah sporunu da yapıyor ve ardından evde kendi filtre kahvesini hazırlamadan işe gitmiyor.

Dünyaca ünlü şef ve TV programcısı: Anthony Bourdain

thestar

En merak ettiğimiz isimlerden birine geldi sıra. Yaptığı işle kıskandığımız nadir insanlardan biri olan Anthony Bourdain konu içecekler olduğunu tercihini kahveden yana kullanıyor. "Dünyada kahve kadar önemsediğim çok az şey var" diyen Bourdain her sabah mutlaka iki adet büyük boy kahve içmeden işlerini halledemiyormuş.

Posh spice ne de olsa: Victoria Beckham

cargocollective

Spice Girl'lükten David Beckham'ın sevdiceği ve çocuklarının anası olmaya yükselen Victoria Beckham'dan sıradan bir tercih bekleyemezdik zaten. Kendisi mutlaka her sabah taze meyveler eşliğinde nane çayı ya da yeşil çay içiyor, üstüne de double espressosunu yuvarlıyor.

Gossip girl: Blake Lively

greatideas.people

Blake Lively hakkındaki dedikodumuz kendisinin tam bir sıcak çikolata bağımlısı olması. Güne de çikolatalı sıcak süt içmeden başlayamadığını söyleyen güzel oyuncu, bunun ona moral verdiğini söylüyor.

Yaşlanmayan model: Naomi Campbell

instyle

Yıllar geçse de güzelliğinden ve fitliğinden hiçbir şey kaybetmeyen Naomi Campbell'in sırrı belki de budur. Zira Campbell sabah ilk iş sıcak bir fincan suya limon sıkıp içiyor. Asla kahve içmediğini, kokusundan nefret ettiğini de üstüne basa basa söylüyor.

Biricik baletimiz: Tan Sağtürk

ranini

Türkiye'de bale isminin daha çok geçmesine sebep kişilerden olan Tan Sağtürk, özellikle o gün çalışmaları olacaksa, sabahları mutlaka ballı muzlu süt içiyor ve güne öyle başlıyormuş.

Türkiye'yi pilates ile tanıştıran isim: Ebru Şallı

modaveyasam

Zayıflığıyla bazılarının rol modeli, bazılarının sürekli eleştirdiği isim olan Ebru Şallı ne olursa olsun sağlıklı beslenmeye aşırı özen gösterenlerden. Sabah kalkar kalkmaz aç karnına bir bardak su içen Ebru Şallı kahvaltı sofrasında da ya yeşil çay ya da yağsız süt tüketiyor.

Onsuz Yeşilçam olmazdı: Ediz Hun

portakalbahcem

Türk sinemasının emektar jönlerinden Ediz Hun kahvaltıya çok önem veren isimlerden. Sıkı bir kahvaltı yapmadan güne başlayamayan Ediz Hun'un içecek tercihi ise çay ya da kahve değil; aksine greyfurt ya da nar suyu.

Adı üstünde diva: Bülent Ersoy

hurriyet

Yedikleriyle de sürekli kendinden bahsettirmeyi başaran Bülent Ersoy'un sabah ritüelleri ve kahvaltısı biz sıradan insanlardan çok çok farklı. Zira bizim bir günde yediğimiz her şeyi kahvaltısına sığdırabiliyor diva. Pastırma, börek gibi kahvaltılıkların yanında çay içen Bülent Ersoy doymadığını fark ettiğinde köfte-ekmek yiyip yanında ayran içebiliyor.Doyamayanlar için bir de videomuz var!

Yorumlar

0

Vallahi Bırakmayız, Bir Tabak Daha?