15 Saniyede Balık Pişirten Instagram Hesabı: Bartsfishtales

Favorilerime
Ekle

Yemek.com olarak Instagram'ın yemek paylaşım amaçlı kullanılmasına şiddetle destek veriyoruz. Hatta henüz keşfedilmemiş ancak yemekle ilgili olan Instagram hesaplarını da öneriyoruz. Bu seferki önerimiz ise kafayı balıklara takmış Hollandalı bir şef. Ana dilinde yazdığı beş yemek kitabı bulunan ve Jamie Oliver'ın Food Tube ağına dahil olmayı başaran Bart van Olphen.

Bart'ın hesabında taze balık alma taktiklerinden pişirme önerilerine kadar balık severlerin bayılacağı birçok video bulunuyor. Üstelik sempatik bir şekilde hazırlanışlarıyla kendini izletiyor. Instagram'da balıklı yolculuğuna 7 Kasım 2013'te başlayan Bart van Olphen'in şu an 62 videosu bulunuyor. Bazı videolarına arkadaşları eşlik ederken bazılarının sonunda ise hazırladığı balığı afiyetle yiyor.

Bart'ın balık hikayelerini Instagram'da takip etmek için bartsfishtales adresine gidebilirsiniz.

Bart anlatıyor: taze balık nasıl seçilir?

Every good #fish #dish starts with, of course, buying good fish. Here I will give you three basic #tips to recognize fresh fish.

by Bart van Olphen (@bartsfishtales) tarafından paylaşılan bir video ()

"Mutfak sadece dört duvar ile çevrili, tepesinde dam olan yer değildir. Güzel yemeğin, en önemlisi tüpün olduğu her yer mutfaktır." - Bart von Olphen (2014)

Bart Usta'dan somon tartar tarifi

Sardalya nasıl temizlenir?

Fırında izmarit nasıl yapılır?

Bonus: Balığın yanında meze arayanlara...Doyamayanlar için bir de videomuz var!

Yorumlar

1

Prisync12 Ocak 2015 10:32
Süper bir hesapmış. 15 saniyeye dünyalar sığabiliyormuş, saatlerce bir şey anlatamayan Türk ustalar utansın!
Yanıtla

Vallahi Bırakmayız, Bir Tabak Daha?