Hayatını Kurtaran Balıkçıyı Görmek İçin Her Sene 8 Bin Kilometre Yüzen Vefakar Penguen

Favorilerime
Ekle

Hep diyoruz biz insanların hayvanlardan öğrenecek çok şeyi, onlardan alacak çok dersi var.

Bunun bir başka yürekleri ısıtan örneği de Brezilya’dan geldi. Şimdi anlatacağımız hikayenin kahramanları ise 71 yaşındaki balıkçı Joao Pereira ve hayatını kurtardığı penguen Dindim.

Hikayenin detayları ise kalpleri eritecek ve sizi güzel insanlara, dostluğa, karşılıksız sevgiye, hayvanların harika dünyasına inandıracak, mutluluk gözyaşları döktürecek cinsten.

Çünkü kendilerine yapılan iyiliği unutan, terk edenler insanlardır her zaman, hayvanlar değil.

Joao Pereira, penguen Dindim’i 2011 yılında kıyıda petrole saplanmış, hareket edemez halde ve ölmek üzereyken bulmuş

Dindim’in hayatını kurtaran balıkçı hemen onu sahiplenmiş, sabır ve sevgiyle eski sağlığına kavuşturmuş

Dindim 11 ay sonra eski gücüne kavuştuğunda oradan ayrılmış ve sürüsüne geri dönmüş

Balıkçı, Dindim’i bir daha göreceğini düşünmüyormuş ki ertesi sene vefakar penguen birden çıkagelmiş; hem de tam 8 bin kilometre yüzerek

Ve o günden bugüne her sene Dindim denizleri aşarak onun hayatını kurtaran bu adamı ziyarete geliyor. Dindim yılın sekiz ayını Joao ile geçiriyor ve kalan dönemde sürüsünün yanına dönüyor ve bunu tam 5 senedir tekrarlıyor

Pereira, Dindim’i çocuğu olarak görüyor ve her geldiğinde onu balıklarla besleyip yıkıyor

Başka insanlar kucağına almaya çalıştığında gagalayan Dindim de balıkçıya çok büyük bir sevgi ve minnet besliyor. Onu görünce kuyruğunu sallamaya ve sevgi homurtuları çıkarmaya başlıyor.

Bu arada birçok ülkede olduğu gibi Brezilya’da da vahşi doğa hayvanlarının evcil hayvan olarak beslenmesinin yasal olmadığını ekleyelim.

Bonus: Bu tam 5 senedir süren bir dostluk ve vefa hikayesinin tamamını aşağıdaki videodan izleyebilirsinizDoyamayanlar için bir de videomuz var!

Yorumlar

1

donuz10 Mart 2016 10:14
Mükemmel habercilik tebrik ediyorum. Youtubeda paylaşılan videoya göre bu hayvan adam ile birlikte yaşıyor, bazen günlük bazen haftalık bazen aylık olmak üzere denize açılıp geri geliyor. 8000 kilometre ile ilgili gram bilgi yok, zaman olarak ise hayvanın yılın ortalama 8 ayını bu adamla geçirdiği söylenmiş. Yani ne verilen uzaklık doğru, ne de hayvanın "her sene" ziyareti doğru çünkü zaten adamla birlikte yaşıyor.
Yanıtla

Vallahi Bırakmayız, Bir Tabak Daha?