http://www.newsgo.net/news/bade-iscil-oyunculukta-emekliyorum?uid=25726 | newsgo

Aslıhan Gürbüz'ün Kilolarını Eleştiren Takipçisine Verdiği Efsane Cevap

Favorilerime
Ekle

Aslıhan Gürbüz... Şu sıralar en fazla konuşulan, en gündem olan isimlerden biri. Onu hepimiz Ufak Tefek Cinayetler'in kraliçesi, fettan güzeli, ne zaman birine bir kötülük yapmak istese mutfağa girip özene bezene frambuazlı cheesecake'ini yapan Sarmaşık'ın dişi arısı Merve Aksak karakteriyle bağrımıza bastık.

Aslıhan Gürbüz'ün oyunculuğuna hayrandık ki geçtiğimiz günlerde bir takipçisinin ona gönderdiği ve bedenini eleştiren mesajına verdiği cevabı Instagram hesabından paylaşmasıyla "duruşuna" da hayran olduk.

Kısacası bir takipçisi Aslıhan Gürbüz'ün kilolarını eleştirdi ve olan oldu.

"Tatlım senin başka bir kadının bedenini kafaya takman nolucak??? Acil kendine başka dertler bulman lazım!!!"

Aslıhan Gürbüz'e bir takipçisinin şu mesajı atmasıyla başladı tüm olaylar: "Ya bu kilolar ne olacak? Acil çözmen lazım!!!"

Aslıhan ise tam bir Merve Aksak edasıyla şu cevabı verdi ve ekran görüntüsünü Instagram Hikayeler'inde paylaştı: "Tatlım senin başka bir kadının bedenini kafaya takman nolucak??? Acil kendine başka dertler bulman lazım!!!"

"35 yaşında iyi bir insan olmaya kafaya takmış bir oyuncu olarak yıllardır 38-40 bedenle bu mesleği icra ediyor, hiçbir kalıpsal zorunluluğa inanmıyorum"

Ama olay burada da sonlandırmadı. Takipçisi bunun üzerine "Öyle deme tatlişkom yüz güzel, gelecek var, gençsin, diziyi de izliyoruz, üzülüyoruz ailecek" şeklinde bir mesaj atınca ünlü oyuncu bu sefer daha uzun bir mesajla ona yanıt verdi:

"Bak hala. Aileye selamlar, üzülecek çok daha büyük gerçekler var evrende, naçizane tavsiyem onlara üzülün. 35 yaşında iyi bir insan olmaya kafaya takmış bir oyuncu olarak yıllardır 38-40 bedenle bu mesleği icra ediyor, hiçbir kalıpsal zorunluluğa inanmıyor ve gelecekle ilgili kaygılarımı ise başka gerçeklere duyuyorum. SAYGILAR."

"Yeryüzünde 'KADIN'a dair dayattığınız hiçbir baskı, ne kadın ne de oyuncu olarak umurumda değil"

Aslıhan Gürbüz, bununla da yetinmedi ve Instagram hesabından yukarıdaki fotoğrafını paylaşarak her cümlesi dikkatler okunası uzun bir açıklama yayınladı.

"Selam ben Aslıhan???? Bu kareyi çok seviyorum, aramızda kalsın sevgilim çekti??
Hiçbir kalıbınıza, önyargınıza kulak asmıyor, önem vermiyor ve bir duygu barındırmıyorum önce orada bir anlaşalım.

Cevap verip ifşa ettiklerimi, canım yandığından ya da duygulandığımdan (veya sizin deyiminizle kezbanlıktan) değil paylaşmam.

Biraz farkındalık sağlamak isterim, bu mesleği 10 yıldır böyle bir bedenle yerine getiren bir kadın ya da sizin deyiminizle ÜNLÜ olarak.

Farkındalık yaratmak isterim, binlerce takipçisi olan, sevdiği işi yaptığı için sevilen ve takip edilen biri olarak.

O yüzden bu sayfada çiçek-böcek deniz-güneş fotoğraflarım daha çoktur. Çoğunda makyajım ya da çok güzel pırıltılı kıyafetlerim de yoktur. O yüzden uzun uzun yazarım bazen altlarına düşüncelerimi ki, bir kişiyi etkileyebilirsem ne mutlu bana.

Kalıplarınızdaki ünlü anlayışı nedir bilemem ama bazılarınızı karşılamadığımın farkındayım. Ama karşılamak için de bir çabamın olmadığını bilmenizi isterim. ??

Bir karakterin bana uygun olduğunu düşünen yapımcı-senarist-yönetmen o kadını bana emanet eder, ben de elimden geldiğince o emanete hizmet etmek için çalışır çabalarım. O rolün Aslıhan’a uygun olduğunu düşünen merci, kaşımı-gözümü, yüzümü-saçımı, bedenimi-yaşımı göz önünde bulundurarak bir karar verirler, koca koca insanlardan bahsediyorum haaa.

10 yıldır teklif edilen kadınlar içinde hiç balerin, eski manken, verem hastası ya da gencecik bir genç kız vs olmadı, olamaz da. Öyle bir kadın oynamadım oynayamam. Fiziksel olarak inandırıcılığım olmaz olamaz! 38-40 bedene sahip, makyaj yapıldığında olgunlaşan 35 yaşında bir oyuncu olarak.

Bunun hem ben hem de benimle birlikte proje yapan o koca insanlar tarafından farkedildiğini ve bilindiğini unutmayın.

Yeryüzünde KADIN a dair dayattığınız hiçbir baskı, ne kadın ne de oyuncu olarak umurumda değil.

İşimi en iyi şekilde yapmak, iyi bir insan olmak ve doğa ile bir bütün olmak gibi dertlerimden başka derdim de yok. Her yıl bir ameliyat geçirmiş, genetik mirası birazcık talihsiz biri olarak SAĞLIK ve SIHHAT ten başka dileğim de.
Mutluluğun çok daha basit olduğunu, iyi olmanın da o kadar zor olmadığını düşünüyorum.

Birbirinizin kaşıyla-gözüyle poposuyla-yüzüyle uğraşmayı, kimin nerde ne giydiğine ne yiyip ne içtiğine bakmayı, kirli fikirlerinizi boş teneke hesabı tantana yaparak beyan etmeyi bir an evvel bırakmayı, dikkat çekme adına, ona buna anlamsızca saldırmanın çok çirkin olduğunu, (bu kısım magazinci arkadaşlara) bu yazdıklarımın kilom ile ilgili bir isyan değil, bu ülkede benim yaşadıklarımı yaşayan yüzlerce kadına destek olmak adına yazdığımı bilin.

Kendinizi sevin, doğayı sevin ve sizden başka hayatlara, bedenlere ve ruhlara saygı gösterin."

newsgo

newsgo

Kadınların bedenlerine göre yargılanmasının çok yanlış olduğunu vurgulayan Aslıhan Gürbüz'ün bu açıklamalarına bakalım siz ne diyeceksiniz?Doyamayanlar için bir de videomuz var!

Yorumlar

0

Vallahi Bırakmayız, Bir Tabak Daha?