TARİF / YAZI GÖNDERMEK İÇİN
/

Zencefil, Bal, Ananas ya da Çilek Aromalı Kürdan Alır mıyız?

yemek.com
Buraya iyi yemek yediğinde dans eden emoji gelecek.

Sıkça Yenen Konular

Doğrudur, kürdanın ana fonksiyonu dişlerdeki istenmeyen yiyecek artıklarını kadrajdan çıkarmak ve mümkünse yeryüzünden silmektir. Ve yine doğrudur, adab-ı muaşeret kurallarına göre ağızda kürdanla dolaşmak kabadır, sabadır ve hatta bazılarına göre "şuna bak, ne kıro"dur.

Kanadalı arkadaşlar ilk doğruya katılıyor ama ikinci doğru için fikrinizi değiştirecek bir ürünleri var.

Kürdanın sıkıcı ve tatsız oluşundan illallah diyen bu Kanadalı arkadaşlar ("illallah" dememiş olabilirler tabi), kürdana aroma katmaya karar vermişler. Zencefilli, ballı, ananaslı, çilekli, wasabili, akçaağaç şuruplu, fesleğenli, ahududulu...

Her kürdanda iki farklı aroma bulunuyor. Birisi kürdanın ucunda, diğeri de gövdesinde. Biri anında ve keskin bir etki sağlarken, diğeri aromasını uzun uzun bırakıyor. Yiyecek ve içeceklerde de kullanılabilecek bu kürdanlar tamamen doğal ve uygun fiyatlı olacakmış.

Yani bu Kanadalılar kürdan emelim istiyorlar.

Dünyayı değiştirmeyecek bir fikir belki ama kesinlikle kötü değil. Ağzının tadını bilenler ve ağzının tadını değiştirmek isteyenler için ilginç olabilir. Hatta sigarayı bırakmak isteyenler için güçlü bir alternatif bile olabilir.

Kickstarter'da duyurdukları ürünleri için 35 bin dolar yatırım bekleyen Kanadalı firma Castor, 438 kişiden 38 bin dolar topladı. Yani çok yakında bu gurme kürdanlarını satışta görebileceğiz. Daha fazla bilgi almak isteyenler Castor'un Kickstarter sayfasına da göz atabilirler.

Youtube

Yemek.com'u Youtube'da takip etmeyi unutmayın!

İZLEDoyamayanlar için bir de videomuz var!

Yorumlar

0 yorum yapılmış

Vallahi Bırakmayız, Bir Tabak Daha?