Gelecek Misafir Sayınıza Göre Hazırlanın: Beş Çayı ve Altın Gününe Uygun Tarifler

Anket

Altın günü geleneğini hala sürdürmeyi sevenler, eşiyle dostuyla en azından haftada bir şöyle ağız tadıyla buluşup sohbet etmekten geri kalamayanlar, beş çayına konukları olanlar buraya!

Misafirleriniz için ne pişireceğinize bir türlü karar veremiyorsanız, her seferinde aynı poğaçayı, aynı kurabiyeyi ya da aynı böreği yapıyorsanız, özellikle de kaç kişilik konuk ağırlayacağınızda ne kadar yemek hazırlamanız gerektiğini bilmiyorsanız yalnız değilsiniz, çok doğru yerdesiniz.

Aşağıda gelebilecek kişi sayısına göre yapabileceğiniz birbirinden özel beş çayı ve altın günü tariflerimizi sıraladık. Size de kaç tane misafiriniz olduğunu işaretlemek ve buna uygun olacak şekilde hazırladığımız tariflerimizden oluşan altın günü menümüze göz atmak kaldık.

Bu menüleri çok seveceksiniz, eminiz. O yüzden dilerseniz bugünden bir köşeye not edin deriz, bu menüler, bu tarifler size daha çok lazım olacaklar.

Küçük bir not: Evde ağırlayabileceğiniz misafirlerin sayısında sınır yok aslında, biliyoruz. Ama daha kalabalık sofralar için de bu tariflerdeki malzemelerin miktarını aynı oranlarda artırarak da nefis menüler hazırlayabileceğinizi söylemek istiyoruz.

Kaç kişi ağırlayacağını işaretle ve buna uygun olarak hazırladığımız tariflerimizden oluşan altın günü menülerimize göz at.

1-3 kişilik davetleriniz için
3-5 kişilik davetleriniz için
5-7 kişilik davetleriniz için
7-9 kişilik davetleriniz için
10+ kişilik davetleriniz için
Yılların "olmazsa olmazları"
Youtube

Yemek.com'u Youtube'da takip etmeyi unutmayın!

Zeynep Çetin
Yemek yemediğim zamanları, ne yiyeceğimi düşünerek değerlendiririm.
Zeynep Çetin
254135 takipçi2289 içerik
Vallahi Bırakmayız, Bir Tabak Daha?