Yemek.com

16. Gün İftar Menüsü: Tarhana Çorbası Önde, Karnıyarık ile Pilav Hemen Arkasında

karniyarik-tarifi (1)

Hey be.

Ramazanın 15 gününü gerimizde bırakmışız. Yarısı bitmiş. 16. gün menüsünü hazır etmişiz.

Hayat hızlı, iftar lezzetli.

Günün lezzet artıran önerisi: Külah pastanın muhallebisini yaparken nişastayı diğer malzemelerle birlikte koymak yerine karışım kaynarken, sulandırarak eklerseniz muhallebi kıvamına daha çabuk ulaşırsınız.

Kaşık kaşık Anadolu: Tarhana çorbası

Tarhanayı kokladığında aklına bir tarhanadan fazlası gelenler bir araya gelsin... Köyünü, memleketini, anneannesi ya da babaannesini, çocukluğunun geçtiği mahalleyi ve o masumiyeti, güzelliği, saflığı hatırlayanlar bir araya gelsin ve dünyayı yönetsin. İşte o zaman dünya çok daha barış dolu, huzurlu bir yer olurdu, eminiz.

Tarhana çocukluğumuzdur, saflığımızdır: Tarhana çorbası tarifi

Geç bile kaldı: Karnıyarık

Bakmayın karnıyarığı 13. günün iftar menüsünde önerdiğimize; eminiz karnıyarık birçok iftar sofrasında daha ilk haftadan kendine yer buldu. Kıyma, domates, biber ve patlıcanın bir araya gelip de bu kadar iyi anlaşması...

Bir yemek bu kadar mı ahenk dolu olur: Karnıyarık tarifi

Rengi yeter: Domatesli pilav

Domates bir pilava ne kadar yakışabilir sorusunun cevabı bu tarifte saklı. Bu sefer iftar soframıza renk katıyoruz ve patlıcanın aşık olduğu, tüm sulu ev yemeklerinin yolunu gözlediği pilavı domatesli yapıyoruz. Sonuç mutluluk.

Bir tabak asla yetmez: Domatesli pilav tarifi

Palyaço pasta da deniyor: Külah pasta

Tarhana, karnıyarık ve pilavdan oluşan klasik bir menüyü meyveli, çikolatalı bir külah pasta ile bitirmek de nereden çıktı diye soranlar varmış aranızda. Vallahi biz öyle sevdik, sizin de seveceğinizi düşündük. Hem bize ne kadar güvendiğinizi biliyoruz, sizi üzer miyiz biz hiç?

Milföy hamuru var hem: Külah pasta tarifi

Sahurda misler gibi bir pizza iyi gider: Milföy pizza

İftar tatlınız külah pastayı hazırlamak için alacağınız ya da buzluktan çıkaracağınız milföy hamurlarını biraz fazla tutun, çünkü sahurda da harikalar yaratacak o milföyler. Fırın tepsisindeki yerlerini alacak, üzerlerine gelen mantar, domates ve sucukla tam bir uyum yakalayacaklar.

Dilediğiniz malzemelerle zenginleştirebileceksiniz üstelik: Milföy pizza tarifi

Doyamayanlar için bir önerimiz daha var!