Yemek.com

13. Gün İftar Menüsü: Tavuk Dönerle Şahane İftar Var!

tavuk-doner-ramazan

Bugünden itibaren 13. gün bizim için uğursuz bir gün değil, asla. Tavuk dönerin yanında yoğurtlu patates salatası, öncesinde buğday çorbası ve sonrasında laz böreği varken... 13. günün uğursuz olmasına imkan yok.

Bugün lezzetli bir gün. Bugün iftar sofrasının adeta keyiften halay çektiği, bütün gün oruç tutmuş olanların gözlerini kapayıp zevkle damaklarını dinleyecekleri ve terbiye ettikleri nefslerini ödüllendirecekleri bir gün.

Hazırsanız 13. gün iftar menüsüne geçiyoruz.

Günün lezzet artıran önerisi: Tavuk döner yaparken, tavuk dönerinizi bir gece önceden marine edebilir, soya sosu veya bir kaşık soda yardımı ile tavuk etlerinizin yumuşak bir dokuya sahip olmasını sağlayabilirsiniz.

Tahılın gücü adına: Buğday çorbası

İftara doyurucu ve sağlıklı bir başlangıç yapmak isteyenler için buğday çorbası ideal. Buğday ve kırmızı mercimek birleşiyor ve hamaratlı ellerinizle bir ziyafete dönüşüyor.

Sıcak sıcak, mis: Buğday çorbası tarifi

Yeter artık küçük düşürüldüğü: Tavuk döner

Birileri, birilerini kendince küçük görmeye niyetlendiği her noktada "Bana tavuk döner ısmarladı, tavuk döner yiyor" gibi cümleler kuruyor. Ne olmuş?

Biz iftarda yiyeceğiz: Tavuk döner tarifi

Konu iftar olunca salata doyurucu olur: Yoğurt soslu patates salatası

İftarı hafif salatalarla geçirerek, kendimize eziyet etmeyelim. Bütün gün oruç tutmuşsunuz, biraz yemek serbest, doymak daha da bir serbest...

Buyursunlar: Yoğurt soslu patates salatası

Ve mutlu son: Laz böreği

Laz Böreği Tarifi

Söz kısa, lezzet büyük. Laz böreğinin tadı hepsinden büyük. Hazırsanız...

Mutfakta verdiği keyif daha büyük: Laz böreği tarifi

Sahurda ziyafet var: Domatesli kiş

Domatesin şu ana kadar en çok yakıştığı, çayın şu ana kadar yanında görmekten en çok mutluluk duyduğu, rengiyle sofraları en güzel süsleyen tariflerden biriyleyiz. Akşamdan hazırlıyor, sahurda dilim dilim afiyetle yiyoruz.

Yarasın bize: Domatesli kiş tarifi

Doyamayanlar için bir önerimiz daha var!