Yemek.com

4. Gün İftar Menüsü: Sahneye Çıtır Kanat ve Fırında Patates Kızartmasını Çağırıyoruz!

kanat-tarifi

Geldik ramazanın dördüncü gününe.

İtiraf edelim, ilk üç günün oruçları biraz zorluydu. Hem ramazanın yaza denk gelmesi sebebiyle hem bünyenin oruç tutmaya alışmaya çalışması nedeniyle. Ama olsun, her akşam nefis sofralar hazırladık, keyfimiz yerindeydi.

Bu akşam da nefis bir sofra bizi bekliyor.

 Günün lezzet artıran önerisi: Yeşil mercimek çorbanızın lezzetini dilerseniz son dakikada zirveye çıkarmak için tereyağını eritip içerine nane ve pul biber ekleyerek, çorbanızın üzerine ekleyerek minik bir dokunuş yapmak yeterli.

Mercimeğin artık hakkı verilsin: Yeşil mercimek çorbası

Mercimeğin en güzel hali, evde kesilmiş mis gibi eriştelerin varlığı ile lezzetine lezzet kattığı yeşil mercimek çorbası bizce. Bugünün iftar sofrasına da pek yakıştı doğrusu.

Bilin kıymetini: Yeşil mercimek çorbası tarifi

Evdeki hep daha sağlıklı: Çıtır kanat

Tavuğun her hali iftar sofrasına yakışıyor, ona ne şüphe! Çıtır kanatlar ise evinizi bir anda bir fast-food restoranına dönüştürüyor, sofranıza neşe ve enerji katıyor.

Yemeye doyamazsın: Çıtır kanat tarifi

Baharatlar onu çok sevdi: Fırında patates

Çıtır kanatların yanına ona aşık patatesleri konuk ettik ve biraz daha sağlıklı olması için onları fırında kızarttık. Onlar çıtır çıtır sofranıza konuk olurken size de iftar vaktinin keyfini çıkarmak kalıyor.

Çok hafif: Fırında patates tarifi

Onsuz ramazan düşünülemez: Güllaç

gullac

11 ayın sultanıysa ramazan, 11 ayın sultanı tatlı da güllaçtır. Her ne kadar bizim nazarımızda her zaman yenebilecek olsa da ramazanın ruhunu yansıtan, ramazanın geldiğini anlatan şeylerden biridir. Herkes bilsin tarifini herkes yapsın iftar sofrasına...

Yeniden hoş geldin ramazan: Güllaç tarifi

Denemeden bilemezsin: Fırında beyaz peynir

Fırından çıkan yüzlerce tarifi çok sevdiğimiz kesin. Peki fırında beyaz peyniri hiç denediniz mi? Çağırın beyaz peyniri, bu sahurda hiç denemediğimiz nefis bir tarifi fırında deneyeceğiz. Ekmeğin üstüne güzelleştirip...

Afiyetle yiyeceğiz: Fırında beyaz peynir tarifi

Doyamayanlar için bir önerimiz daha var!