Yemek.com

10. Gün İftar Menüsü: Şehriye Çorbası ile Şifa Buluyor, Fırında Makarnayla Doyuyoruz!

Fırında Beyaz Peynirli Makarna

Ramazanın üçte birini geride bırakıyoruz bugün itibarıyla. Oruç eskisi kadar zorlu gelmiyor, yemek eskisinden daha lezzetli olarak bizimle.

Bu akşam kocaman bir masa kuruyoruz. Haberiniz olsun. Ramazanın 10. gününe de bu yakışırdı zaten.

Hazırsanız başlayalım.

Günün lezzet artıran önerisi: Trileçe yaparken hazırlayacağınız kek için, süngerimsiz bir doku isterseniz, yumurta sarısı ve şekerini ayrı ayrı çırparak hacimlendirdikten sonra kuru malzemeleri, spatula yardımı ile kabaran karışımları sarsmayacak şekilde harmanlamalısınız.

Şifa niyetine: Şehriye çorbası

Hasta olunca annenin kaşık kaşık içirdiği şehriye çorbasını sırf çocukluk anılarımız için bile sevebiliriz. Yapılışının kolaylığı ile her mutfaktan kokuları yükselebilen şehriye çorbası lezzetiyle de gönülleri her an, her mevsim fetheder. Öylesine güzel, öylesine bizden.

Bir kase daha?: Şehriye çorbası tarifi

Onu kim sevmez: Beyaz peynirli fırında makarna

Fırında Beyaz Peynirli Makarna

Makarnayı hele de fırında makarnayı kim sevmez. Adeta dilim dilim yenebilecek bir börek olur fırından çıkınca, beyaz peynirin ona kattığı lezzetle birleşince harikalar yaratır. Onun için insan bir iftar sofrasına daha oturur...

Afiyetler olsun: Beyaz peynirli fırında makarna tarifi

Pratiklik sizden sorulsun: Çerkez tavuğu

Yıllardır "çerkes tavuğu" mu yoksa "çerkez tavuğu" mu diye tartıştığımız bu lezzeti bilinen tariflerinden daha kolay bir şekle ve iftar sofranıza layık hale getirdik.

Tadına doyum olmaz: Çerkez tavuğu tarifi

Biz onu çok sevdik: Trileçe

Yaklaşık 2 yıl önce bir anda popüler olan ve hala bayıla bayıla yediğimiz trileçeyi iftar menümüze de konuk etmesek olmazdı. Çünkü o, bol sosu ve hafifliğiyle ramazan sofralarına çok yakıştı.

Sosunu çeşitlendirmek elinizde: Trileçe tarifi

Sahurda sofralar yeşillensin: Ispanaklı, peynirli strata

Ispanak öyle güzel bir bitki ki vücudumuzun ihtiyacı demiri almamızı sağlarken yorgunluktan kurtulmamızı da sağlıyor. Kendinizi gün boyu enerjik hissetmek istiyorsanız sahurda ıspanak ve peynirin ekmek üzerindeki leziz buluşmasına siz de katılın deriz.

Deneyince ne demek istediğimizi anlayacaksınız: Ispanaklı, peynirli strata tarifi

Doyamayanlar için bir önerimiz daha var!
Hamurunda Sana Var Sana aracılığıyla
Hali hazırda kendine sakladığı tarifleri var!