Yemek.com

19. Gün İftar Menüsü: Tavuk Köfte ile Elmalı Tartın Tangosu

elmalı tart fotoğrafı

Ramazanın 19. günündeyiz ve Yemek.com'un iftar menüsü önerileri tam gaz devam ediyor.

Bu arada her gün özene bezene sizler için hazırladığımız iftar menülerine sosyal medyalarda, özellikle Facebook sayfamızda çok güzel geri dönüşler alıyoruz. Sağ olun, var olun efendim. Afiyetler olsun.

Bugünün menüsüne domates çorbası ile başlıyoruz, ardından tavuk köftesi ile mercimekli bulgur pilavı çıkıyor sahneye ve son olarak da elmalı tartımızı yedikten sonra "Türk kahvesi mi içsek, çay mı yapsak yoksa" diye nefis bir ikilemde kalıyoruz.

Günün lezzet artıran önerisi: Elmalı tart hamuru hazırlarken, tereyağını soğuk kullanmak ve çok yoğurmadan hamur haline getirmek tart piştikten sonra ağızdan dağılan bir dokuya sahip olmasına yardımcı olacaktır. Bir top dondurma ile servis ederek tatlınıza son dokunuşu yapabilirsiniz.

Sahne hazırlansın: Domates çorbası

Bugünün iftar menüsünü bir dans pisti gibi düşünün lütfen. Domates çorbası da sahneyi hazırlayan, iştahlı seyircilerin nefsini körelten, heyecanını bastıran olsun. Her dem güzel olsun, yazın da kışın da ayrı keyif veren ve ama domatesin asıl tadını bulduğu yazın daha bir nefis olsun domates çorbası.

Vallahi iştahımız açıldı: Domates çorbası tarifi

Dans sırası onun: Tavuk köftesi

Domates çorbası pisti hazırladı, mercimekli pilav valse kalktı, seyircilerin iştahını ve heyecanını dindirmek şöyle dursun, daha bir şevke geldik hep beraber. Şimdi beklentiler büyüdü, heyecan dorukta. Et köfteye başkaldıran, tavuğun estetiğini daha bir ortaya çıkartan...

Ne biçim övdük, hadi yiyelim artık: Tavuk köftesi tarifi

Bulgurun modern hali: Mercimekli bulgur pilavı

Sofralarda samimiyetin, bizdenliğin simgesi bulgur pilavını daha doyurucu, daha heyecanlı hale getirmek için yeşil mercimeğe başvurduk. O da tüm lezzetiyle yüzümüzü kara çıkarmadı, iri bulgura bir o kadar yakıştı. Cansın mercimek, cansın bulgur!

Yanına ayranı da aç: Mercimekli bulgur pilavı tarifi

Ve son dans: Elmalı tart

Başlıkta tango dedik ama bu menü istediği gibi dans etsin, biz yine izleriz (yeriz) bu arkadaşları. Domates çorbası sahneyi hazırladı, tavuk köfteyle ilk dansı gördük, Rus salatası yeni figürler gösterdi hepimize. Elmalı tart ise adeta bir assolist gibi... Sahneye son çıkan, herkesin beklediği, üzerine bir de dondurma isteyen...

Her türlü star kaprisi yakışır ona: Elmalı tart tarifi

Sahurun kurtarıcısı olur: Milföy hamurundan domatesli kolay tart

Domatesli Kolay Tart

İftarda ölçüyü kaçırıp biraz fazla yemiş ve üzerinize çöken ağırlıkla kendinizde sahur yemeği hazırlayacak güç bulamamış olabilirsiniz. Üzülmeyin, pratiklikte sınır tanımayan milföy hamurlarınız size destek olacak. Domates ve rendelenmiş kaşar peyniriyle lezzetlenen milföyler, sizi hiç yormadan fırının yolunu tutacak.

Dumanı üstünde sofralara çıkacak: Milföy hamurundan domatesli kolay tart tarifi

Doyamayanlar için bir önerimiz daha var!