Yemek.com

20. Gün İftar Menüsü: Sonlara Doğru Sözü Et Soteye Bırakıyoruz!

Et Sote Tarifi

Bugün 20. gün, kaldı 10.

Başka bir ifadeyle bayrama 10 gün kaldı. Ev baklavası yiyeceğimiz o müthiş günler geliyor. Yine de koyvermek yok, hala nefis sofralar bizi bekliyor.

Bugün de onlardan biri. Pancar çorbasıyla açtığımız iftarda, sözü et soteye bırakıp ardından patates mücverle olan düetlerini dinleyeceğiz. Sahneyi kapatan ise, enfes sesiyle krem karamel olacak.

Günün lezzet artıran önerisi: Krem karamel yaparken fırını fansız programda kullanın. Fırının en alt kısmına ısıya dayanıklı bir cam kabın içerisine su koyarak tatlınızı buharla pişirin. En az 8 saat dinlendirip, tadını almasını bekleyin.

Rengi iftara çok yakışacak: Pancar çorbası

Her iftar sofrasında denk gelemeyeceğiniz kadar güzel bir renge sahip, mutfak robotu sayesinde pratik bir şekilde sofranıza ulaşabilecek bir çorba pancar çorbası. Üstelik soğuk çorba olması sayesinde yaza ve yazın tutulan oruca da destekçi.

Bu akşam yapmak lazım: Pancar çorbası tarifi

Tarihin başlangıcından beri lezzetli: Et sote

Tarihin derinliklerine girip de yazmıyoruz ama tarifine bakınca, tarihin başlangıcından bu yana et sotenin en azından benzer şekillerde yapıldığını düşünmek gayet makul geliyor bize. Ve her seferinden lezzetli yapıldığını düşünüyoruz.

Etin en güzel hali çünkü: Et sote tarifi

Her sofraya yakışır: Patates mücveri

Sadece kabaktan mücver yapılır sanıyorsanız yanılıyorsunuz. Her haline ayrı hayranlık beslediğimiz patates bu sefer mücver olarak sofralara konuk olsun, onu yapan da onu yiyen de hep huzurlu ve mutlu olsun.

Bir o kadar da pratik: Patates mücveri tarifi

Keşke her gün iftar olsa dersin: Krem karamel

Krem Karamel Tarifi

Diyelim ki çılgınsınız ve yalnızca iftarda krem karamel yemek üzerine bir anlaşma yaptınız. Başka bir deyişle, krem karamel yemek için oruç tutmak zorundasınız...

Dert değil: Krem karamel tarifi

Sahurda çok yemek yiyemeyenlere: İki malzemeli pancake

İftarda tıka basa doyduğunuz ya da sahurdan sonra uyuduğunuz için sahurda çok yemek yemeyi tercih etmiyorsanız bu tarif tam sizlik. Hem içindeki muz ve yumurta sayesinde oruç tutarken kolay kolay acıkmayacağınız hem de sahurda çok çok yemek yemenize gerek kalmayacak iki malzemeli pancake'lerimiz var bizim.

Çok da pratik, çok da ekonomik: İki malzemeli pancake tarifi

İZLE
Doyamayanlar için bir de videomuz var!