Yemek.com

8. Gün İftar Menüsü: Patates Oturtmayla Semizotu Salatasını Buraya Alalım

patates-oturtma-sekizinci-gun

Ramazanın sekizinci günündeyiz. Oruca alıştık, oruç da bize. Sofralarda elimizden geleni yaptık. Yer yer sade sofralar kurduk, bazen mutfakta şov yaptık. Artık yavaş yavaş değişiklik hissetme vakti.

İftar menüleri önerilerimizde bugün pilav yok mesela. Onun yerini pirinç çorbası alıyor. Tatlımız yine bizimle.

E hadi mutfağa o zaman!

Günün lezzet artıran önerisi: Patates oturma yaparken, patatesleri eşit kalınlıkta kesmeye özen gösterin. Patatesleri tepsiye dizdikten sonra beş dakika kıymalı harç olmadan pişirirseniz patateslerin daha kıtır olmasını sağlayabilirsiniz.

İçinde yok yok: Pirinç çorbası

Doyurucu ve besleyiciliğiyle çorbaların içinden gönlümüze farklı bir noktadan giriş yapan pirinç çorbası bu ramazanın lıkır lıkır içilesi çorbalarından. Bu sefer içine kruton ekmeği değil de ramazan pidesi doğrarsınız belki, kim bilir?

Limon suyuyla ayrı bir enfes: Pirinç çorbası tarifi

Patates böyle güzel yenmedi: Patates oturtma

patates-oturtma-sekizinci-gun

Sizi bilmiyoruz ama kıymanın en çok yakıştığı sebze olduğunu düşünüyoruz patatesin. Hele bir de bir kat patates bir kat kıyma harcı olup patates oturma olunca...

Damaklarda şenlik oluyor: Patates oturtma tarifi

İki dilim kızarmış ekmeği hazır edin: Semizotu salatası

Semizotu salatası bu, içine kızarmış ekmek banmadan olmaz. Üzerine çok az zeytinyağı dökerek olur. Ramazanda yemeden olmaz...

Oturtmanın yanına pek güzel olur: Semizotu salatası tarifi

Bursa'nın selamıyla bitiriyoruz: Kemalpaşa tatlısı

Kemalpaşa Tatlısı Tarifi

Dünya üzerindeki en güzel tatlılardan birinin bizim mutfağımızda olması ne güzel. Üzerine bir kaşık kaymakla yemek kemalpaşayı ne güzel.

Afiyetler: Kemalpaşa tatlısı tarifi

Bu sahur peynire doyuyoruz: Peynirli yufka çanakları

Yufka, bol bol peynir, yumurta ve taze soğanlar bir araya geliyor, sahurda yepyeni, leziz mi leziz bir yemeğe dönüşüyor. Labne ve kaşar peynir güç birliği yapınca, size sadece çıtır çıtır sesler eşliğinde afiyetle yemek kalıyor.

Damak çatlatıyor: Peynirli yufka çanakları tarifi

Doyamayanlar için bir önerimiz daha var!