Yemek.com

23. Gün İftar Menüsü: Izgara Köfte ile Patatesli Mantar Sotenin Sırası

izgara-kofte-fotografi

1 hafta kadar kaldı ramazanın bitmesine. Çeşit çeşit iftar menüsü hazırladık sizin için, bu da tam 23.'sü.

Eğer kalan son 1 haftada iftarda ne hazırlayacağınızı bilemiyorsanız ya da bu güzel ay bitmeden özel bir tarif ya da menü arıyorsanız bundan önce Yemek.com olarak ramazana özel hazırladığımız iftar menülerine hemen göz atabilirsiniz.

Hazırsanız başlıyoruz. Bugünkü menümüzde lahana çorbası, ızgara köfte, patatesli mantar sote ve keşkül var!

Günün lezzet artıran önerisi: Keşkülü pişirdikten sonra servis kaselerine alırken, kasenin üzerinden bir kaç santim yükseklikten dökerek koyun. Bu şekilde servis kasesine koymak baloncuklu dokunun oluşmasına yardımcı olur.

Toksinlerle vedalaşın: Lahana çorbası

Toksinleri atan, sindirime rahat bir nefes aldıran, bir de üstüne üstlük zayıflatan lahana suyu ya da çorbasını bu ramazanda tüketmemek için biz hiçbir sebep göremiyoruz. O kadar leziz ki iyi ki ramazan gelmiş diyeceksiniz.

Her derde deva: Lahana çorbası tarifi

Bir porsiyon yetmez: Izgara köfte

Türkiye'de -en azından bizim sevip saydığımız- 30 çeşit köfte çeşidi var. Düşünün yani, isteseniz ramazan ayının tamamını birbirinden farklı köftelerle geçirecek kadar zenginiz bu anlamda. Adeta bir dünya markasıyız.

Ama hepsinin şahıdır klasik ve ızgara olanı: Izgara köfte tarifi

Bir tabak yetmez: Patatesli mantar sote

Tavuk çorbası ve köfte ile doymayacak olanlar için patates ve mantarın bir olduğu bir destek kuvvet ekibi çağırdık. Soğan, sarımsak, biber ve maydanoz da dahil oldu bu ekibe.

Sonrası için tatlıya hazırız artık: Patatesli mantar sote tarifi

Bir kazan yetmez: Keşkül

Kazanda yapmak zorunda değilsiniz tabii keşkülü, bizim tarifimiz 5 kişilik ve tencerede. Ama tencereyi geçtik, koca bir kazanda yapsaydınız dahi yetmezdi bize keşkül, doyamazdık bir türlü.

Bal şeker olsun: Keşkül tarifi

Sahuru ekmek üzeri lezzetler kuşatsın: Menemenli ekmek

Bu kez menemene ekmek banmayalım, onları en baştan bir araya getirelim dedik. Beyaz peyniri de bu lezzete dahil edince tam anlamıyla gurmelere yaraşır bir lezzete dönüştü.

Fırından çıkmasıyla bitmesi bir olur, bol bol yapmalı: Menemenli ekmek tarifi

İZLE
Doyamayanlar için bir de videomuz var!