Yemek.com

28. Gün İftar Menüsü: Sona 2 Kala Mantar Sote ile Vişneli Yaprak Sarma Ziyafeti!

visneli-yaprak-sarmasi-tarifi

28. gün. Dile kolay. 27 gün geride kalmış, geri sayıma gelmiş; son 2 demiş durumdayız. Hay maşallah.

Bayramın eli kulağındayken, bir yandan ona hazırlanıyorken, bu akşam da misler gibi soframızı hazırlayacağız.

Yine lezzetli, yine nefis bir soframız var. Mantar sotenin önderliğinde, tavuklu arpa şehriyeli çorba, vişneli yaprak sarma ve hindistan cevizli muhallebiyle damağımız yolculuğa çıkacak bu akşam.

Günün lezzet artıran önerisi: Hindistan cevizli muhallebi yaparken, hindistan cevizi sütü ve kreması bulamazsanız aynı ölçüde süt ve krema kullanabilir, toz hindistan cevizi ile aromalandırabilirsiniz. Muhallebiniz kıvam alınca, pişirdiğiniz tencerenin içinde soğumaya bırakıp, soğuduktan sonra mikser yardımı ile çırparak servis kaselerine alırsanız krema dokusunu güçlendirip, pürüzsüz bir kıvam elde edersiniz.

Sıcak çorba sıcakta da içilir: Tavuklu, arpa şehriyeli çorba

Şehriye Çorbası Tarifi

Şehriye Çorbası Tarifi

Yazın kabulü soğuk çorbayadır, yaz, soğuk çorbayı daha çok sever buraya kadar tüm memleket olarak tamamız. Lakin tamam olmadığımız nokta, yaz diye hiç mi sıcak çorba içmeyeceğiz?

Yok öyle bir şey: Tavuklu, arpa şehriyeli çorba tarifi

Bayrama hazırlık niyetine: Vişneli yaprak sarması

İnce ince sarılmış yaprak sarmaları kim sevmez? Ramazanın sonuna yaklaşırken, içimizi bayram heyecanı sarmışken önden hazırlık yapalım dedik ve vişneli yaprak sarmalarını bereketli iftar sofralarına konuk edelim istedik. Çok da iyi oldu, çok da güzel oldu, çok da müthiş oldu!

Yok böyle bir lezzet: Vişneli yaprak sarması tarifi

Protein sizi çağırıyor: Mantar sote

Mantarların kültürlüsünü seçin, ayıklayın ve o eşsiz lezzeti soğanlarla köpürtün. Ortaya çıkan sonuç protein ihtiyacınızı karşılayacak, lezzetten dört köşe yapacak harika bir ana yemek. İlla protein için tavuk ya da et tüketmeliyiz diye bir kaide yok sonuçta.

Görünüşüyle bile büyüler: Mantar sote tarifi

Muhallebisiz ramazan olmaz: Hindistan cevizli muhallebi

hindistan-cevizli-muhallebi-tarifi

Muhallebisiz iftar olmaz diyecektik ama her akşam da muhallebi yenmez. O yüzden ramazan menülerine birkaç muhallebi serpiştirdik ve en güzelini de sona sakladık...

Buyursunlar: Hindistan cevizli muhallebi tarifi

Sahuru tuzlu kekin coşkusu sarıyor: Patatesli kek

Patatesli Kek Tarifi

Bildiğiniz tüm kekleri unutun, patatesli kek geliyor. Un yerine patates kullandığımız, içine bol bol nane, maydanoz ve soğan eklediğimiz bu kek, sahur sofralarına yepyeni bir heyecan oluyor.

Üzerine de kaşar peyniri gelince tadına doyum olmuyor: Patatesli kek tarifi