Yemek.com

21. Gün İftar Menüsü: Çorbada Mantara, Şişte Ciğere Teşekkürlerimizle!

Ciğer Şiş Tarifi

Üç hafta... Tam üç hafta oldu ilk sahura kalkalı, ilk iftara oturalı, ilk iftar sofrasını kuralı. Şu ana kadar başta Türk mutfağı olmak üzere, birçok mutfağa uğradık; ramazana özel, iftar menülerine özel tarifler ödünç aldık. Saraydan tarif kaçırdık, mutfağa uyguladık. Ve bütün bunları yaparken Yemek.comolarak çok gururluyduk.

Bu gururla şimdi 21. gün menüsü için kuruyoruz iftar sofrasını. Haydi daha bitmedi ramazan, kalkın hazırlanın siz de. Gerekirse bir alışverişe çıkın ya da alışveriş evinize gelsin sipariş verin. Ama girin mutfağa mutlaka.

Daha yapacaklarımız var!

Günün lezzet artıran önerisi: Fırın sütlacınızı pişrirken, fırına ısıya dayanıklı cam bir kap içinde su koyarsanız sütlacınızın kıvamını tam on ikiden vurursunuz. Üzerini yakmak için fırının kapağını açıp, fırının en üst rafında sütlacınızın üstü kızarana kadar pişirmeye devam edebilirsiniz.

Çorbaya da nasıl yakışıyor: Mantar çorbası

Mantar Çorbası Tarifi

Mantarı ete, eti mantara, mantarı mantara yancı ettik de mantarın her halini sevdik. Fakat bu kez gözümüzün önündeki, her an her gün hatırladığımız kıymeti bir kez daha bilme vakti. Bu kez mantarı çorba yapıyoruz, mantarı çok güzel çorba yapıyoruz.

Haydi bakalım: Mantar çorbası tarifi

Yanına da buz gibi bir ayran: Ciğer şiş

Sanırız kendinden beklenenin en fazlasını veren lezzetlerden biri ciğer. Bol sumaklı soğanla, buz gibi bir ayranla olabileceği en güzel lezzet haline geliyor. Hele bir de birkaç lavaş alıp içine sararsanız, yemeyip de yanında yatabilirsiniz...

Nefis nefis: Ciğer şiş tarifi

Altın günü ve pazar kahvaltısı iftarda: Patates salatası

patates-salatasi-tarifi-1

Altın günlerinin ya da ailecek evde yapılan pazar kahvaltılarının olmazsa olmazlarından patates salatası. O geniş ve güzel sofraların tadını çıkaranlardan. Ama biz onu bu kez iftara çağırıyoruz. Gelsin ki patatesin salata olduğunda da muhteşem olduğunu kanıtlasın.

Sahne patatesin: Patates salatası tarifi

SÜTLÜ TATLIIIIII: Fırın sütlaç

Aldık sütü elimize, pirince haber saldık, fırına "Hazırlan" dedik ve giriştik mutfağa. Biliyorduk ki fırın sütlaç bu toprakların en güzel tatlılarından, en güzel sütlü tatlılarından biri...

Haksız çıkmadık: Fırın sütlaç tarifi

Omlet için normal günde erken kalkılır: Sebzeli omlet

Sahurda sebzeli omlet yemek kadar doğal ve lezzetli bir şey olamaz. Çünkü omlet normal zamanda da erken kalkıp yenilebilecek bir şey. İlla sahur olmasına gerek yok. Deseler ki omlet yemek için mutlaka 4'ten önce uyanman gerek...

Asla hayır demezdik: Sebzeli omlet tarifi

Doyamayanlar için bir önerimiz daha var!