Yemek.com

2. Gün İftar Menüsü: Başrolde Tavuk Sarma ve Kazandibi

kazandibi-tarifi-iftar-menuleri

Ramazanın heyecanı, tüm sofralarda, tüm şehirlerde, tüm yemeklerde, içilen tüm sularda, kurulan her cümlede ve bizde artarak devam ediyor.

Dün birinci gün iftar menüsüyle, önermeye başladığımız iftar menüsü önerilerimizde bugün ikinci gündeyiz. Dünü kaçıranlar için kısa bir özet geçelim: Dört parçadan oluşan bu iftar menüsünde çorbayla başlıyoruz. Hafif ve mideyi yormayacak bir başlangıcın ardından ana yemeğe ve salataya ya da tamamlayıcı yemeğe, ardından da tatlıya ya da içeceğe geçiyoruz. Sonra da sahur için önerdiğimiz pratik tarifimizle menümüzü tamamlıyoruz.

Hazırsanız başlayalım, beğendiyseniz akşam mutfakta buluşalım.

Günün lezzet artıran önerisi: Tavuk sarma tarifinin iç harcı için hazırlayacağınız kırmızı biberleri, közledikten sonra sıcakken bir kaba alıp üzerine streç film sararsanız, terleme ile kabukları daha çabuk soyulacaktır.

Hazmı kolaylaştırır: Terbiyeli sebze çorbası

Bütün gün boş kalan mideyi leziz yemeklere önden hazırlayacak ve rahatsız olmamasını sağlayacak bir başlangıç terbiyeli sebze çorbası. Mevsiminde olan arzu ettiğiniz sebzeleri kullanarak hazırlayabileceğiniz sebze çorbasına yaz sebzeleri de bir o kadar yakışıyor.

Hem besleyici, hem düşük kalorili: Terbiyeli sebze çorbası tarifi

Bol yapın, daha çok acıktırır: Tavuk sarma

Tavuk Sarma Tarifi

Tavuk Sarma Tarifi

Tavuk sarmanın görüntüsü bile insanın "Ben bundan 30 tane yerim" kıvamına getiriyor. Çıtır, çıtır, kıpır kıpır. Mantarlı iç harcı ve kaşar dilimleriyle pek bir lezzetli.

Bol bol yapın: Tavuk sarma tarifi

Şimdi ısınıyoruz: Bulgur pilavı

Tavuk sarmanın yanına, ona eşlik edebilecek, onu taşıyabilecek tek bir yemek verebilirdik ve bu bulgur pilavından başkası olamazdı. İsterseniz çaktırmadan, yoğurda seslenen o da gelsin menüye...

Şenlik var çünkü şenlik: Bulgur pilavı tarifi

Ve mutlu son: Kazandibi

Kazandibi Tarifi

Kazandibi Tarifi

Ramazan tatlılarının en güzellerinden biriyleyiz. Tavuk sarma, bulgur pilavı ve bamya çorbasına serenat yapıyoruz.

Mutlu kalkıyoruz sofradan: Kazandibi tarifi

Sahurda hazırlayın peynirleri: Kete

Çıkarın dolaptan peynirleri kete yiyeceğiz. Daha önce sofrasına keteyi konuk edenler bilir, peynirin en çok yakıştığı tariflerden biridir. Yanına da bir bardak çayı koyunca...

Sahura çok yakışır: Kete tarifi

İZLE
Doyamayanlar için bir de videomuz var!