Yemek.com

Kahvaltıda Ne Yiyeceğim Derdine Çare Olmaya Kararlı 12 Poğaça Tarifi

Dereotlu Poğaça Tarifi

Hafta içi her gün, her sabah "Bugün ne yesem?" diye düşünmek ve hep aynı şeyi yemek sanıyoruz ki hepimizin derdi. Kısıtlı bir zamanda kahvaltı yapıp işe, okula koşturma telaşı içindeyken bir de bunu dert etmeyin istedik.

Sıkı durun, akşamdan hazırlayıp bütün bir hafta değerlendirebileceğiniz çeşit çeşit poğaçalarımızda geliyoruz. Dereotlusundan susamlısına, pastaneleri aratmayacak tariflerin yanı sıra iddiasıyla mutfağınıza yeni bir soluk getirecek bayatlamayan poğaça ya da öğle yemeğinde bile yemek isteyeceğiniz kıymalı poğaçaya dek uzanan bu liste sabahlarınıza neşe katacak.

Evde kahvaltı yapmanın keyfi, bütçeye etkisi ve içine koyduğunuz malzemelerin güvenilirliğinden bahsetmiyoruz bile.

Buyurun başlayalım.

Akılda kalır: 3 2 1 poğaça

Kolay ulaşılabilen malzemeleri ve pratik yapımıyla kalbimizde ayrı bir yeri olan 3 2 1 poğaça, habersiz gelen misafirlere, hızlı yapılması gereken kahvaltılara birebir.

Geri sayım başlasın: 3 2 1 poğaça tarifi

Kahvaltıda susam şart: Susamlı poğaça

Simitten biliyoruz, susam hamur işlerine pek bir yakışıyor. Ama her sabah simit yemek de bir yerden sonra olmuyor. Siz iyisi mi akşamdan susamlı poğaçanızı misler gibi hazırlayın, sabaha keyfini doyasıya çıkarın.

Bol bol: Susamlı poğaça tarifi

Emek ister: Katmer poğaça

8 kat ayrı ayrı açılan hamurun arasında gezdirilen tereyağ ile kendini bulan katmer poğaça, verdiğiniz emeğin karşılığını fazlasıyla bulacağınız lezzetlerden.

Kat sayısını çoğaltabilirsiniz: Katmer poğaça tarifi

Olmasa eksik kalır: Peynirli poğaça

Peynirli Poğaça Tarifi

Peynirli Poğaça Tarifi

Hafta içi sabahlarında en çok tüketilen yiyeceklerden biri peynirli poğaça. Biz de herkes evinde misler gibi yapsın, öyle yesin dedik. Mayalı hamurdan hazırladığımız bu poğaçaları yemelere doyamayacaksınız.

Hem de mayalı: Peynirli poğaça tarifi

Kahvaltınıza çeşit katın: Galeta unlu patatesli poğaça

Galeta Unlu Poğaça Tarifi

Galeta Unlu Poğaça Tarifi

Hep peynirli poğaça yemekle olmaz, arada değişiklik yapmak iyidir. Galeta unu kullanarak yapabileceğiniz bu patatesli poğaçalar çayınızın en leziz eşlikçisi olmaya hazır.

Dışı kıtır içi yumuşacık: Galeta unlu patatesli poğaça tarifi

Diyettekileri unutacak değildik: Kepekli poğaça

Kepekli Poğaça Tarifi

Peynir, tatlı kırmızı biber, ceviz içi ve karabiberden oluşan zengin iç harcı ile doyuran, kepekli pofuduk hamuruyla ise formunuzu korumanıza yardım eden bu poğaça, yazın yaklaştığı, diyetlerin sıklaştığı bugünlerde her eve lazım.

İçinde hafiflik var: Kepekli poğaça tarifi

Ayranla mis: Kıymalı poğaça

Sıcak sıcak yemenin tadını hiçbir şeye değişmeyeceğiniz kıymalı poğaça, günün her saati yemek isteyeceğiniz, çantanıza bol bol depolayacağınız muhteşemlikte.

Kokusuyla cezbeder: Kıymalı poğaça tarifi

Hazırlarına fark atar: Dereotlu poğaça

Biliyoruz, herkes dereotunu sevemez. İşte o yüzden bu tarif en çok dereotu severlere geliyor. Fırında nar gibi kızaran, mis kokan dereotlu poğaça, kahvaltılarınızı leziz ve pratik bir hale getirecek.

Dereotu sevmeyenler, siz de bu enfes poğaçayı deneyerek bugüne kadar dereotu yemediğiniz için kaçırdığınız lezzetleri keşfetmeye başlayabilirsiniz.

Mutluluk sebebin olur: Dereotlu poğaça tarifi

En aranan özellik bu poğaçada gizli: Bayatlamayan poğaça

Başından beri akşamdan hazır edin, sabah misler gibi yersiniz diyoruz ya... İşte bunu hazır edin, bir hafta boyunca her zaman yersiniz. Çünkü bayatlamıyor. Nasıl mı?

Sizi tarife alalım: Bayatlamayan poğaça tarifi

Dışarıdakilerin lezzeti başka oluyor diyenlere: Pastane poğaçası

Pastane Poğaçası Tarifi

"Evde yapmak iyi hoş ama dışarıdakilerin lezzeti başka oluyor." diye düşünenlerdenseniz evde yapabileceğiniz pastane tarifi tam sizlik. Evde yapınca aynısı olmuyor sorununu kökten bitiren pastane poğaçasını çok seveceksiniz.

Evde de aynısı olur: Pastane poğaçası tarifi

Onu hep çok sevdik: Sakallı poğaça

Görüntüsüyle ayrı, tadıyla ayrı çok sevdik onu biz. Puf gibi kabaran poğaçaların arası açılıyor, içine bol kaşar peynirli, baharatlı harç konuyor. Sakallarını biz maydanozdan yaptık ama siz farklı malzemelerle de yapabilir, sofranızı renklendirebilirsiniz.

Bol bol yenir: Sakallı poğaça tarifi

O bir prenses: Pamuk poğaça

Genelde içine harç konulmadan hazırlanan pamuk poğaçayı yaparken kendimizi durduramadık, içine patatesli ve kurutumuş domatesli bir harç hazırladık. Siz de dilediğiniz malzemelerle özgünleştirebilir ya da doğrudan sade yapabilirsiniz.

Çünkü her hali nefis: Pamuk poğaça tarifi

Doyamayanlar için bir önerimiz daha var!