Yemek.com

Zamansızlıktan Kahvaltı Edemeyenlere Çare 14 Pratik ve Farklı Kahvaltılık Tarif

Sucuklu Açık Tost Tarifi

Kahvaltının nasıl da önemli bir öğün olduğunu, yapacağınız kahvaltıyla gününüzü tamamen değiştirebileceğinizi falan söylemeyeceğiz şimdi. Çünkü bunu zaten çok duydunuz, çok deneyimlediniz ve çoktan öğrendiniz, biliyoruz.

Biz size bu kez, o çok önemli kahvaltıyı her gün edebilmeniz için gerekli olacak tarifleri vereceğiz. Sadece hafta sonu değil, hafta içi de kısacık sürelerde nefis kahvaltılar edebilin, güne ağız tadıyla başlayabilin diye...

Çünkü biliyoruz, her gününüz sakin geçmiyor, sabah okula, işe gitmeniz gerekiyor. Uykudan da çok feragat edemediğimize göre çözüm bu pratik kahvaltı tariflerinde.

Buyursunlar öyleyse.

Küçük bir not: "Sabahları hiç vakti olmayanların bile kahvaltı etmesini sağlayacak pratik bilgilere de ihtiyacım var" derseniz sizi hemen kahvaltı hazırlarken vakit kazandıracak pratik bilgilerimize doğru da alabiliriz.

Bol bol yapmanız gerekebilir: Kaşarlı salamlı ekmek ruloları

Kaşarlı Salamlı Ekmek Ruloları Tarifi

Sabah kahvaltısına sadece pratikliğiyle değil lezzeti ve minnoşluğuyla da damgasını vuracak bu ekmek ruloları. Özellikle okula gitmeden önce kahvaltı etme konusunda direnen çocukların favorisi olacak.

Yedikçe yiyesin gelir: Kaşarlı salamlı ekmek ruloları tarifi

Nasıl yapıldığını izlesem daha iyi olurdu derseniz sizi hemen video tarifimize de alabiliriz. :)

5 dakika yeter: Çılbır

Çılbır Tarifi

Kaynayan su ile yumurtanın buluşmasıyla hazır edilen çılbır sadece 5 dakikanızı alacak, haşlanmış yumurtadan daha tarz, daha lezzetli bir şey olacak.

Kızarmış ekmeğin üzerinde afiyetle yenir: Çılbır tarifi

Tost makinesinin başında beklemeye son: Sucuklu açık tost

Sucuklu Açık Tost Tarifi

Sabah pratik bir adresin ilk adreslerinden olan tostu fırında yapalım dedik. Tost makinesinin başında bekleyip yandı mı, yanmadı mı derdine son verelim istedik. Artık tostunuz fırında zamanlı bir şekilde pişerken rahat rahat hazırlanabilirsiniz.

Kafanız rahat, mideniz mutlu: Sucuklu açık tost tarifi

Fırın cazip gelmediyse: Grilled cheese

Grilled Cheese Tarifi

Fırında açık tost yapmayı pek cazip bulmadıysanız tostunuzu yine kapalı bir şekilde ama tavada yapmayı denemelisiniz. Tost makinesine göre çok daha kısa sürede hazır olacağından emin olabilirsiniz.

Malzemeleri çeşitlendirmek elinizde: Grilled cheese tarifi

Biraz kolaylık, bolca lezzet: Dolgulu kaşarlı simit

Dolgulu Kaşarlı Simit Tarifi

Akşamdan alacağınız susamlı ekmekleri sabah simit haline dönüştürebilir, kuru kuru simit yemektense onu vitamini bol sebzeler ve bolca peynirle bir araya getirebilirsiniz.

Yanına da bir çay, oh mis: Dolgulu kaşarlı simit tarifi

Sadece 2 malzeme ve 10 dakika: İki malzemeli pancake

İki Malzemeli Pancake Tarifi

Sabah evden çıkana kadar gözünü açamayanların bile yapabileceği kadar pratik ve enerji dolu bir tarif iki malzemeli pancake. Muz ve yumurtanın lezzetiyle dolu.

“Nasıl oluyor ki o” derseniz: İki malzemeli pancake tarifi

Süslü yumurtalı ekmek: Fransız tostu

Fransız Tostu Tarifi

Vaktiniz dar diye öyle hep sade şeyler yiyeceksiniz diye bir şey yok ya. Yumurtalı ekmeğin biraz daha süslü ve bol enerjili versiyonunu yapın mesela.

Toplam 20 dakika: Fransız tostu tarifi

Yapımı omletten kolay: Ekmek üzeri çırpılmış yumurta

Ekmek Üzeri Çırpılmış Yumurta Tarifi

Bir kere omlet gibi üstü düzgün olsun, aman dağılmasın gibi telaşları, tavada alını üstüne getirmek için cambazlık yapma uğraşı yok çırpılmış yumurtanın. Üstelik ekmeğin üstüne konup hop diye de yeniyor.

Daha ne olsun: Ekmek üzeri çırpılmış yumurta tarifi

Bu da onun sahanda yumurtalı hali: Croque madame

Crouqe Madame Tarifi

Bakmayın adının Fransız olmasına. Kendisi en basit haliyle ekmek üzeri sahanda yumurta. Ama altındaki ekmek de nereden baksanız bir tost gibi zenginliklerle dolu.

Doyurucu kahvaltıda son moda: Croque madame tarifi

Yumurta da hep ekmekle olmaz ki: Avokado içinde yumurta

Avokado İçinde Yumurta Tarifi

Kahvaltıda yumurtanın faydalarını bir bir vücudumuza katmaksa amaç, hep ekmekle yiyeceğiz diye bir kural yok ya. Onu biraz da avokado lezzetiyle bir araya getirelim.

Afiyet, şifa olsun: Avokado içinde yumurta tarifi

Avokado biraz şov sanki diyenlere: Yumurtalı domates dolması

Yumurtalı Domates Dolması

Tamam ekmek olmasın ama avokado da biraz şov, ben eve avokado almıyorum bile diyenleri hemen bu tarafa doğru alalım. Çünkü evinizin demirbaşlarından domatesle yapacağız onu bu kez.

Çok seveceksiniz, eminiz: Yumurtalı domates dolması tarifi

Dışarıdaki yağlı böreklerdense: Tava böreği

Tava Böreği Tarifi

Ne kadar tembel işi gibi görülse de aslında hazır yufkalar hayat kurtarıcı olabiliyor zaman zaman. Evinizde her zaman biraz hazır yufka bulundurun, işe, okula giderken börek alacağınıza tavada pişiriverin.

Ev ahalisi bu işe bayılacak: Tava böreği tarifi

15 dakikada 4 kişilik dev sofra: Akıtma

Akıtma Tarifi

Akıtma deyince hemen gözünüzde büyütüp onun harcını hazırlamakla kim uğraşacak diye düşünmeyin. 15 dakikada hazır ediliyor. Üstelik 4 kişilik nefis bir lezzet çıkıyor.

Üzerine istediğinizi sürme keyfi de cabası: Akıtma tarifi

Pizza dediğin günün her saati yenir: Milföy kare pizza

Milföy Kare Pizza Tarifi

Siz de bizim gibi pizzanın her öğün yenebileceğini düşünüyorsanız milföyleri hazır edin, 10 dakikada ortaya enfes bir lezzet çıkarıyoruz. Malzemeleri değiştirmek, çeşitlendirmek sizin zevkinize kalmış.

Mis kokular yükseliyor, durduramıyoruz: Milföy kare pizza tarifi

Eğer nasıl yapılıyor izlemek isterseniz sizi video tarifimize doğru da alabiliriz.

İZLE
Doyamayanlar için bir de videomuz var!