Yemek.com

Mezzaluna’dan:

Pizza Bufala Tarifi

Pizza Bufala Tarifi

Dört peynirli pizza tarifinin en büyük rakibidir pizza bufala tarifi. Tek başına tarifin ana malzemesini oluşturan bufala mozzarella, cherry domates ve dilimlenmiş siyah zeytini de alıp yerleşir pizza hamurunun üzerine. Yüksek ısıda kısa sürede pişer, eriyen peynirlere karşı koymadan sıcağı sıcağına afiyetle yenir.

Yemek.com özel çekiminde Mezzaluna şefinden püf noktalarını öğrendiğimiz pizza bufala tarifini, başlı başına servis edebileceğiniz gibi diğer Mezzaluna tarifleriyle birlikte konuklarınızın beğenisine sunabilirsiniz.

KAÇ KİŞİLİK

1 adet

HAZIRLAMA SÜRESİ

30 dakika

PİŞİRME SÜRESİ

12 dakika

Malzemeler

 • 250 gram napolitan pizza hamuru
 • 125 gram bufala mozzarella
 • 160 gram cherry domates
 • 40 gram dilimlenmiş siyah zeytin
 • 5 gram taze fesleğen
 • 5 gram zeytinyağı
 • 2 gram tuz

Püf Noktası

Çoklu sayıda Napolitan pizza hamuru hazırlamak için; 1 kilogram unu, 750 ml. su, 4 gram yaş maya ve 25 gram tuz ilavesiyle yoğurun. Bir beze 250 gram ağırlığında olacak şekilde hazırlayıp mayalanmaya bırakın.

Pişirme Önerisi

Mayalanan pizza hamurlarını mümkünse ince bir şekilde elinizde açın.

Nasıl Yapılır?

 1. Hafif bir şekilde unlanmış mutfak tezgahı üzerinde elinizle büyüterek yuvarlak şeklinde açtığınız mayalı pizza hamurunu dikkatli bir şekilde fırın tepsisine yerleştirin.

 2. Halka halka doğranmış bufala mozzarella peynirini hamurun üzerine serin.

 3. Ortadan ikiye kestiğiniz çeri domates ve dilimlenmiş siyah zeytinleri ekleyin.

 4. Önceden ısıtılmış yaklaşık 300 derece fırında 10-12 dakika kadar pişirin. Peynirler tamamen eridiğinde fırından aldığınız pizzayı, taze fesleğen yapraklarıyla süsleyip üzerine zeytinyağı gezdirdikten sonra bekletmeden servis edin.

Marmara Üniversitesi'nde Türk Dili ve Edebiyatı okudu. Pişman olmadı ancak mezun olduktan sonra bir de MSA'da uzun dönem aşçılık eğitimi aldı. Medya sektöründe, birçok yemek dergisi ve kitabında çalıştı. Hali hazırda kendine sakladığı tarifler var. Mutfakta bekleniyorsunuz!