Yemek.com

Yada Sushi’den:

Lagos Balığı Çorbası Tarifi

Lagos Çorbası Tarifi

Yada Sushi menüsünde yer alan iki çorbadan biri "Grouper Soup". Fileto lagos balığı, Hindistan cevizi sütü ve karışık Japon baharatlarının acısı çorbayı şifalı hale getiriyor, tadına doyum olmuyor.

Tadına doyamadığımız başlangıçların yanı sıra Yemek.com‘a özel olarak tariflerini alıp, fotoğraflarını çektiğimiz ana yemek çeşitleri ve diğer Yada Sushi tariflerini evinizde deneyebilir, ortaya çıkan tatları sevdiklerinle paylaşabilirsiniz.

KAÇ KİŞİLİK

2 kişilik

HAZIRLAMA SÜRESİ

10 dakika

PİŞİRME SÜRESİ

20 dakika

Malzemeler

 • 100 ml. hindistan cevizi sütü
 • 200 ml. su
 • 5 gram japon baharatı (yeşil köri ezmesi ağırlıklı)
 • 50 gram fileto lagos balığı
 • 2 gram tuz
 • 2 gram karabiber

Servisi için:

 • 2 yaprak taze fesleğen

Püf Noktası

Beyaz etli bir balık olan lagosu, deri ve kılçıklarından arındırdıktan sonra küçük parçalar halinde çorba yapımında kullanın.

Pişirme Önerisi

Arzuya göre küçük parçalar halinde doğramış olduğunuz sebzeleri çorba yapımında kullanabilirsiniz.Çorbaya acı ve çeşnili bir tat verecek olan karışık Japon baharatını damak tadınıza göre azaltıp arttırabilirsiniz.

Nasıl Yapılır?

 1. Çorbaya asıl lezzetini verecek olan fileto lagos balığını minik küpler halinde doğrayın.

 2. Hindistan cevizi sütü ve suyu bir tencerede kaynatın. Japon baharatını ekleyin.

 3. Minik küpler halinde doğradığınız lagos balığını ilave edip pişmeye bırakın.

 4. Tuz ve karabiber ilavesiyle çorbayı çeşnilendirin. Sap kısımlarını ayıkladığınız fesleğen yapraklarını incecik kıyın.

 5. Balık parçaları küçük olduğu için kısa sürede pişen çorbayı servis tabaklarına alın. Kıyılmış fesleğen yaprakları eşliğinde sıcak olarak servis edin.

Doyamayanlar için bir önerimiz daha var!
Hamurunda Sana Var Sana aracılığıyla
Marmara Üniversitesi'nde Türk Dili ve Edebiyatı okudu. Pişman olmadı ancak mezun olduktan sonra bir de MSA'da uzun dönem aşçılık eğitimi aldı. Medya sektöründe, birçok yemek dergisi ve kitabında çalıştı. Hali hazırda kendine sakladığı tarifler var. Mutfakta bekleniyorsunuz!