MENÜ

Yemek.com

YAZI GÖNDERMEK İÇİN
/

İstanbul'daki En İyi İskender Kebap Ödülünü Alabilecek Mekanlar

Türk Mutfağının vazgeçilmez lezzeti döneri ve onun en güzel hali İskender kebabı üç öğün yemenize sebep, 'İstanbul'daki En İyi İskender Kebap' ödülünü almaya aday mekanlarla karşınızdayız.

Bir gün yalnızca İskender yemek için Bursa'ya gitme hayallerinizi erteleyin. Açlığı daha yakında hallediyoruz.

Kandilli Borsa, Üsküdar

Adile Sultan Sarayı’nda 2006’dan beri hizmet veren mekan muhteşem boğaz manzarasına karşı Türk ve Osmanlı mutfağına özgü lezzetler ile göz dolduruyor. Süt danasından yapılan ve pirinç pilavı ile servis edilen yaprak dönerinin yanı sıra iskenderin lezzeti de ne kadar özenli bir mutfak olduklarını vurguluyor.

Adres: Sakıp Sabancı Eğitim ve Kültür Merkezi Adile Sultan Sarayı Kandilli Mah. Vaniköy Cad.Sıraevler Sok. No: 12 Vaniköy/Üsküdar     

İskender - Yavuz İskenderoğlu, İçerenköy

Lezzeti keçi kremalı özel tereyağında saklı olan döner, kuzu ve süt dana etlerinden harmanlıyor. Ustalıkla tavlanmış taş fırın pidesi, Ağustos Simav domatesinden yapılma özel Dede sosu ve tava yoğurdu ile servis ediliyor.

Adres: Kayışdağı Cad. No:10 İçerenköy Hali Karşısı Ataşehir

Hacıbey, Şişli

1950’den beri geleneksel Bursa kebapçılığını kuşaklardır sürdüren marka, Trakya cinsi kıvırcık kuzu ve bir yaşını geçmemiş Susurluk’tan alınan erkek dana etini dinlendirdikten sonra döner yapacak forma getiriyor. Kömür ateşinde pişen döner arzuya göre sosuyla sofranıza geliyor.

Adres: Teşvikiye Mah., 34365 Şişli

Niyazibey, Maltepe

1965 yılında İskender Kebapçısı olarak faaliyete başlayan firma bugün özellikle Anadolu yakasında pek çok noktada servis veriyor. Pirinç pilavı ve salatalık turşusu ile servis edilen döneri öne çıkan lezzetler arasında yer alıyor.

Adres: Yalı Mah. Turgut Özal Bul. No:23 Maltepe

Bursa Garaj Kebap, Beşiktaş

Bursa’da ün yapmış restoranın lezzetini İstanbul'a taşıyan salonda dönerin yanı sıra salatalık turşularının da müdavimleri oldukça fazla. İskender, porsiyon ve tombik ekmek döner seçenekleri var.

Adres: Levent Mah., 34335 Beşiktaş

Uludağ Et Lokantası, Florya

1985’den beri mavi ile yeşilin kucaklaştığı tarihi Atatürk Köşkü manzarası eşliğinde hizmet veren işletme, döner çeşitleri ile beğeni topluyor.

Adres: Sahil İstanbul Caddesi No: 12 Atatürk Köşkü Yanı Bakırköy - Florya    

İZLEDoyamayanlar için bir de videomuz var!

Alp Tuncer

Marmara Üniversitesi'nde Türk Dili ve Edebiyatı okudu. Pişman olmadı ancak mezun olduktan sonra bir de MSA'da uzun dönem aşçılık eğitimi aldı. Medya sektöründe, birçok yemek dergisi ve kitabında çalıştı. Hali hazırda kendine sakladığı tarifler var. Mutfakta bekleniyorsunuz!
2765TAKİPÇİ
1329İÇERİK

Yorumlar

undefined yorum yapılmış

Vallahi Bırakmayız, Bir Tabak Daha?