Yemek.com

Çocukken Yeterince Süt İçmediğiniz İçin Pişman Olacağınız 12 İyi Bilgi

sutun-yararlari

İlk besin kaynağımızdı anne sütü. Ama sonra biraz büyüdük annemizden içtiğimiz o süt bardakta geldiğinde ona burun kıvırır oldu bazılarımız. İçmemek için ağlayanlar, zorla içirilenler, balla kandırılanlar oldu. Öyle bir soğukluk girdi aralarına sütle, daha da büyüdüler, iyice çıkardılar hayatlarından sütü, sütsüz bir yaşamı tercih ettiler.

Eğer siz de yukarıda bahsettiğimiz kişilerden biriyseniz şimdi küçük pişmanlıklar yaşayacaksınız. Çünkü üç temel besin maddesi olan protein, karbonhidrat ve yağı dengeli bir şekilde içinde bulunduran sütün öyle faydaları var ki onsuz geçen her gün için üzüleceksiniz.

Ama hala geç değil. Şimdi gidin doldurun bir bardağa soğuk bir sütü, isterseniz yanına da bir dilim kek koyun, daha sağlıklı bir hayata adım atın.

Not: Ne kadar süt içmeliyim sorusunun cevabını doktorlar "günde en az 2-3 bardak" olarak veriyor. Zira üç bardak sütün verdiği kalsiyumu başka besinlerden almak isterseniz 5 kilo et ya da tam 8,5 kilo elma yemeniz gerekiyor. Bu da sanırız her şeyi açıklıyor

İZLE
Doyamayanlar için bir de videomuz var!