Yemek.com

Türk Dizilerinde Adı Geçtiğinde Canımızın İstediği 13 Unutulmaz Lezzet

youtube

İçindeki samimiyet sayesinde yıllar yılı bizi ekranlara kilitleyen dizilere bakınca, hala duygulanıyor, "Ya keşke şimdi de olsa da izlesek" diyorsanız siz de bizdensiniz demektir.

Soğuk kış akşamlarında haberler bitene kadar tüm ödevlerimizi, işlerimizi bitirmeye çalışır, dizileri anbean izlemek için elimizden geleni yapardık ya hani... Ya da yaz boyu sokakta oynadığımız onlarca oyundan, çarşıdan, pazardan koştur koştur döner, tam jeneriği başlamışken yetişirdik bir şekilde ya... Ne güzel günlerdi, ne güzel dizilerdi onlar.

Çok bizdendiler çünkü, şimdiki kadar büyük bir hızla heyecanımızı yitirmez, bir solukta tüketmezdik onları. Kendimizi, annemizi, babamızı, tüm yakınlarımızı bir şekilde onlarla ilişkilendirebilirdik, samimiydi her biri. Sohbetlerimizin parçası olabiliyor, onlarla gülüp ağlayabiliyorduk. Bazense deliler gibi acıkıyorduk ekran karşısında.

İşte biz şimdi o acıktığımız zamanlara uzanalım, biraz eğlenelim biraz da geçmişe gidelim istedik. Tok olsak bile karşısına geçtiğimizde midemizden gurultular yükselmesine neden olan dizilerin alametifarikası diyebileceğimiz yemekler bunlar, sadece adı geçse canın ister, Öyle güzel, öyle özel.

Küçük bir not: Sizin de "Ah bir de şu dizi vardı, ne güzeldi o, nasıl da mis yemekleri vardı" dediğiniz diziler olursa lütfen bize yorum olarak yazın, listemizi birlikte güncelleyelim.

İZLE
Doyamayanlar için bir de videomuz var!